YTÜ'lü profesörden skandal deprem ve pedofili yorumu

YTÜ'de profesör olan Bedri Gencer, Elazığ Depremi'nin ardından afetlerin pedofilinin yasaklanmasından dolayı olduğunu söyleyerek 'Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı' dedi.
soL - Haber Merkezi
Pazartesi, 27 Ocak 2020 17:16

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer, geçtiğimiz hafta cuma akşamı gerçekleşen Elazığ depreminin ertesi günü kişisel sosyal medya hesabı üzerinden afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan bir paylaşımda bulundu. Gencer Twitter üzerinden "Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı" mesajını paylaştı.

Gencer, daha sonra yaptığı paylaşımı sildi.

YTÜ'de uzun süredir görev yapan Gencer, daha önce de katıldığı bir seminerde boşanan kadınların "hafif kadınlar" olduğu imasında bulunmuştu.

Daha önce "İslami bisiklet"in tartışıldığı bir panele de katılmış olan Gencer, burada "İnsanın asli yapısını değiştiren teknoloji ve onun ürünleri İslami olamaz" diyerek naylon halıların İslami olmadığını duyurmuştu.

DEPREMDEN KORUNMANIN YOLUNU DA BULMUŞ

Çocukların evlendirilmelerinin yasaklanmasının ve evlilik dışı ilişkilerin yasayla önünün kapatılmamasının afetlere yol açacağını savunan Profesör Gencer, depremin ardından "70 defa Fâtır, 41 âyetini"n okunmasının depremlerden koruyacağını söylediği eski bir paylaşımını tekrar paylaştı.