VİDEO - 'Dedesinin ölüm yıl dönümü' sorulan Nilhan Osmanoğlu mavi ekran verdi

İkinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, kendisine sorulan "Abdülhamit'in kaçıncı ölüm yıl dönümü" sorusuna “ tam olarak bilmiyorum” yanıtını verdi.
,

İkinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, Beyaz TV’deki canlı yayında bu yıl dedesinin kaçıncı ölüm yıl dönümü olduğu sorusuna “ tam olarak bilmiyorum” yanıtını verdi.

Odatv'deki habere göre, Nilhan Osmanoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in kanalındaki “Dinamit” adlı programa telefon bağlantısıyla katıldı.

Programda Osmanoğlu sözlerine “Öncelikle şunu söyleyelim, cennet mekan Sultan İkinci Abdülhamit Han’ın vefat sene-i devriyesi. Onu rahmetle anıyorum” diyerek başladı. Bunu üzerine programın sunucusu Latif Şimşek ve konuk AKP’li Burhan Kuzu tarihi not etti.

Daha sonra ise Latif Şimşek, “Biz onu atlamışız bizim hatamız. İşte tarihimizden bu kadar da uzağız aslında” diye konuştu. Sözlerinin ardından Şimşek, Nilhan Osmanoğlu’na “Kaçıncı sene-i devriyesi?” sorusunu yöneltti. Nilhan Osmanoğlu bu soruya karşılık “Doksanıncı sanıyorum tam olarak bilmiyorum kaçıncı seneyi devriyesi” yanıtı verdi.