Üniversiteden adrese teslim iş ilanı: AKP'li dayın varsa gerisi kolay!

Pamukkale Üniversitesi AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in yeğeni Yasemin Tin Arslan işe alınsın diye özel ilan açtı.

Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alım ilanları bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ancak ilanda tartışma yaratan bir detay gözden kaçmadı. Pamukkale Üniversitesi’nin iş alım ilanında kişiye özel ilan açıldığı fark edildi.

Odatv'den Hakan Erol'un haberine göre ilanda Sağlık Bilimleri Fakültesi için, “Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak. UVB ışığının neden olduğu epidermal hücre hasarında mezenkimal kök hücre tedavisi ile ilgili çalışmaları olmak” şartları istendi.

Söz konusu ilana uygun, tek bir aday bulunuyor. O aday ise, AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in yeğeni Yasemin Tin Arslan.

Yasemin Tin Arslan, Tıbbi Biyokimya alanında doktorasını yaparken, ne tasadüftür ki, tezinin konusu da, tam da ilanda istendiği gibi: “UVB ışığına maruz kalan epidermal hücrelerde insan adipoz doku mezenkimal kök hücrelerinin onarıcı ve canlandırıcı etkilerinin araştırılması.”

Hemşirelik ile bir alakası bulunmayan Yasemin Tin Arslan için açılan bu kadro dikkat çekiyor.

Türkiye'de üniversiteli gençler iş bulamazken, AKP'li vekilin yakını olan bir isim için özel açılan kadro ilanı tartışmaları da beraberinde getiriyor.

İşte üniversitenin açtığı o ilan:

İşte Yasemin Tin Arslan’ın o tezi:

EŞİNİ ATAMIŞTI

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşi Derya Bağ’ı önce İslami İlimler Enstitüsü’ne enstitü sekreteri olarak atamış, gelen tepkilerin ardından istifa eden eşini, 1.5 yıl sonra da Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bilgisayar işletmeni olarak atamıştı.

Şahin Tin ise akıllara “maket” olayıyla kazınmıştı. Dönemin AKP Denizli İl Başkanı olan Şahin Tin, parti binasına dönemin Ekonomi Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin maketini koymuştu. Maket uzun bir süre konuşulmuştu.