Okulda oğluna dayatılan namaz eğitimine itiraz eden doktor işten atıldı!

Yalova'da özel bir sağlık kuruluşunda çalışan Dr. Abuzer Meral, ortaokula giden oğluna zorunlu din dersi kapsamında uygulamalı namaz eğitimi dayatmasına itiraz etti. Okul yöneticileri Dr. Meral'i, tetikçi ve yandaş "gazete" Akit'e şikayet etti. Akit tarafından "Bu nasıl doktor" başlıklı bir haberle hedef gösterilen doktoru, çalıştığı özel sağlık kuruluşu işten çıkardı.
Haber Merkezi
Pazartesi, 05 Aralık 2016 10:19

Yalova'da özel bir sağlık kuruluşunda çalışan Dr. Abuzer Meral, ortaokula devam eden oğluna, zorunlu din dersi kapsamında sınıfta uygulamalı namaz eğitimi dayatmasına itiraz etti. Okuldan bazı öğretmenler, bir süre sonra Dr. Abuzer Meral'i zorunlu din dersine karşı çıkması ve bu konuda sosyal medya hesabında paylaşımlarda bulunması nedeniyle yandaş, gerici ve tetikçi "gazete" Akit'e ihbar etti. 

TETİKÇİ AKİT HEDEF GÖSTERDİ!

Akit adlı "gazete" geçtiğimiz gün "Bu nasıl doktor" başlığıyla Dr. Abuzer Meral'i hedef gösteren bir "haber" yayınladı. Aynı gün içinde, çalıştığı özel sağlık kuruluşu Dr. Abuzer Meral'in işine son verdi. 

DR. ABUZER MERAL: SİYASAL İSLAM İLE DERDİM VAR

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabında bir açıklama yapan Dr. Abuzer Meral şunları söyledi: 

Tetikçi Yeni Akit beni hedef göstermiş. Nedeni ortaokulda oğlumun din dersinde uygulamalı namaz kıldırılmasına ve çocukların beyinlerinin yıkanmasına karşı çıkmam. Okuldan tehdit edildim. Yazımı kaldırmam istendi aksi takdirde kötü şeyler olacağını söylediler. Tehditlerine pabuç bırakmadım. Ve tetikçi Akit'te ısmarlama linç yazısı yazdırdılar. Çalıştığım hastaneye Ankaradan işten atılmam için tehdit gelmiş. Sosyal hesaplarıma şu ana kadar yüzlerce hakaret ve tehdit mesajları yağıyor. Yazdığım hiç bir şeyde suç unsuru yok. Kamuoyunda paylaşılan yazılan şeyler. Siyasi yorumlar. Temiz inançlı müslümanlar ile hiç bir sorunum yok, olmadı, olmaz da. 18 yıldır Yalovada'yım, herkes beni tanır. İnançlara saygılı, özgürlükçü, çoğulcu, laik demokratik bir hukuk devleti mücadelesi veren biri olarak sadece siyasal islam ile derdim var. Bu saatten sonra bana, aileme gelebilecek herhangi bir şiddet, hak mağduriyetinin sorumlusu okul yönetimi, Din Bilgisi öğretmeni ve kocası ile birlikte tetikçi Yeni Akit ve sosyal medyada hedef gösteren herkestir."

VE İŞTEN ATILDI!

Dr. Abuzer Meral, bu açıklamasından kısa bir süre sonra çalıştığı özel sağlık kuruluşunun yönetimi tarafından işten çıkarıldı. İşten atıldığı nı yine Facebook hesabından duyuran Dr. Abuzer Meral, şunları söyledi: 

Bu akşam itibari ile çalıştığım hastane işime son verdi. Kesinlikle onları suçlamıyorum. Yukarıdan aranmışlar. Sonuçta bir ticarethane. Yüzlerce insan ekmek yiyor. Korku imparatorluğu herkesi teslim almış durumda. Ekmeğimle oynayanlar, tehdit edenler hesap verecek. Tüm hukuki yollara başvuracağım."