Noel Baba'ya silah dayayanlara soruşturma yok

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Alperen Ocakları'na bağlı bir grubun, yılbaşı kutlamalarını protesto etmek için temsili 'Noel Baba'nın başına silah dayamasına, soruşturma açılmadığı kaydedildi.
Pazar, 01 Ocak 2017 15:14

Reina'da 39 kişinin katledilmesinina rdından, gözler yılbaşı kutlamalarına dönük nefret söylemini gerçekleştiren gruplara çevrildi. Vatandaşlar, ilgili kişiler hakkında suç duyurusu beklentisi içinde olsa da, durum öyle gözükmüyor.

Nazilli'de Alperen Ocakları üyesi efe kıyafeti giyen bir grup, 28 Aralık'ta Belediye Meydanı'na getirdikleri temsili Noel Baba'yı önce darp etmiş, sonra da başına silah dayamıştı.

Alperen Ocakları Aydın İl Başkanı Burak Yaşar eylemin ardından yaptığı açıklamada, "Tamamen Hıristiyan adetlerince Noel kutlanmasının karşısında olduğumuzu, bizim kendi manevi olarak, milli olarak bayramlarımızın nasıl kutlanması gerektiğini hatırlatmak amaçlı böyle bir organizasyon düzenledik" dedi.

Reina katliamının ardından sosyal medyada hatırlatılan eylemle ilgili, herhangi bir soruşturma başlatılmadığı belirtildi.