Komünist Kadınlar'dan 'şort saldırısı' hakkında açıklama: İslam hukukunu tanımıyoruz

"Şort giyen bir kadına tekmeyle saldıran insan müsveddesi mahkemede yaptığının "İslam hukukuna uygun" olduğunu söyledi. Mahkeme de onu serbest bıraktı. Cumhuriyet mahkemesinde İslam hukukunu kabul eden yargı mensuplarından hesap soracağız"

Haber Merkezi

Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için saldıran ve savcılığa götürülürken yaptığı yobaz saldırıyı "İslam hukukuna uygun" diyerek savunan Abdullah Çakıroğlu'nun serbest bırakılmasına Komünist Kadınlar'dan sert tepki geldi. 

Çakıroğlu'nun serbest bırakanlardan hesap soracaklarını söyleyen Komünist Kadınlar'ın açıklaması şu şekilde:

İstanbul’da bir kadına, “şort giydiği” için belediye otobüsü içinde saldıran Abdullah Çakıroğlu, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Çakıroğlu, yaptığını “İslam hukukuna uygun” diyerek savundu. Türkiye Cumhuriyeti mahkemesi de, saldırganla aynı fikirde olmalı ki, Çakıroğlu serbest bırakıldı.

İslam hukukunu tanımıyoruz. Saldırganı serbest bırakarak bu gerici, kadın düşmanı suça ortak olan yargı mensuplarını uyarıyoruz: Hesap vereceksiniz!

Halkımız, Türkiye ilericileri, gericiliğe, gericiliğin saçtığı suçlara, kadın düşmanlarına karşı ayağa kalkacak. Biz boyun eğmeyeceğiz, siz hesap vereceksiniz!

Komünist Kadınlar-Komünist Parti