Komünist Kadınlar 'Yetmez ama hayır' demek için sokağa çıkıyor

Komünist kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul ve İzmir'de sokağa çıkarak bir kez daha "Yetmez ama hayır" diyecek. Komünist Kadınlar "Emeğin, aydınlığın, özgürlüğün, eşitliğin Türkiyesi, cesaretle yarınını arayan bizlerin ellerinde. Hayır’ı büyütüyoruz. Karanlığın karşısına hayırla dikiliyoruz" mesajı verecek.
Haber Merkezi
Salı, 07 Mart 2017 21:48

Türkiye Komünist Partisi üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul ve İzmir'de sokağa çıkacak, "Yetmez ama hayır" diyecek. 

Geçen hafta Komünist Kadınlar imzasıyla yapılan açıklamada, "Sadece referandumlarına değil, bizi içine hapsetmeye çalıştıkları düzenlerine de 'hayır' diyoruz. Emeğimize, bedenimize, yaşamımıza el koyanlara 'hayır' diyoruz" denilmişti. 

Komünist Kadınlar bu açıklamalarını 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kitlesel eylem ve basın açıklamalarıyla sokakta da dile getirecek. 

İZMİR'DE 19.00'DA ALSANCAK'TA

8 Mart Çarşamba günü ilk eylem ve basın açıklaması İzmir Alsancak'ta saat 19.00'da Sevinç Pastanesi önünde, Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde gerçekleşecek. 

İSTANBUL'DA 20.00'DE KADIKÖY'DE

İkinci eylem ve basın açıklaması ise saat 20.00'de Kadıköy Altıyol'da yapılacak.