İstanbul'da yapılacak elektrik kesintileri ertelendi

BEDAŞ elektrik kesintilerini yeni koronavirüs sebebiyle ertelediğini duyurdu.
soL - Haber Merkezi
Cuma, 20 Mart 2020 13:00

BEDAŞ İstanbul'un birçok ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurmuştu.

BEDAŞ'tan yapılan yeni açıklamada, yurttaşların yeni koronavirüs sebebiyle sürekli evde vakit geçirdiği söylendi ve bu sebeple bakımın ertelendiği duyuruldu. 

Açıklamanın tamamı şu şekilde: 

''Yeni tip Koronavirüs’ün yayılımının engellemesi amacı ile vatandaşlarımızın kalabalık ortamlardan uzak durarak evde kaldığı, uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı bu dönemde biz de BEDAŞ olarak planlı bakım ve yatırım çalışmalarımızı erteledik. Acil durumlar ve enerji bekleyen yeni aboneler ile ilgili kesintiler dışında 21 Mart Cumartesi gününden itibaren İstanbul Avrupa Yakası’ndaki tüm planlı bakım ve yatırım çalışmaları ertelenmiştir.

Bildiğiniz üzere abonelerimizin daha kaliteli ve kesintisiz enerji alabilmeleri için elektrik dağıtım şirketleri olarak ihtiyaç duyulan noktalara bakım ve yatırım çalışmaları yapmaktayız. Planlı bakım ve yatırım çalışmaları nedeniyle gündeme gelen kesintilerin ileride daha büyük çaplı kesintilerin önüne geçmek,mesken, konut ve sanayi abonelerimizin talep ettiği enerjiyi karşılamak için yapılması zorunlu olduğunu bir kez daha hatırlatır, hiçbir dağıtım şirketinin tüketicisini enerjisiz bırakmak istemeyeceğinin altını çizmek isteriz.''