İstanbul'da çatışma: '3 haftadır devam ediyor' tepkisi

Gaziosmanpaşa’da uyuşturucu satıcısı oldukları iddia edilen iki grup arasında çatışma çıktı. Polisin müdahale ettiği olayda biri yaralı 2 şüpheli gözaltına alındı. Mahalleli, 3 haftadır uyuşturucu satıcıları arasında olayların devam ettiği, hiçbir önlem alınmadığını söylüyor.
İHA
Pazartesi, 04 Eylül 2017 09:00

İstanbul Gaziosmanpaşa, Yeni Mahalle, 551. Sokak üzerinde uyuşturucu satıcısı oldukları iddia edilen iki grup arasında çatışma çıktı. Şüphelilerin birbirlerine rastgele ateş açması üzerine vatandaşlar büyük panik yaşadı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine intikal eden sivil ekip çatışma ortasında kaldı.

Çatışmanın ortasında kalarak olaya müdahale eden sivil ekip şüphelilerden 1’ini olay yerinde yaralı olarak etkisiz hale getirdi. Olaya karışan diğer şüpheliler ise kaçarak kayıplara karıştı. 

Şans eseri olayda kimsenin yaralanmadığını belirten mahalle sakini, "Yaklaşık 3 yıldır devam eden bir olay bu. Yaklaşık 1 haftadır da çatışma var burada. Uyuşturucu satıcıları kendi aralarında sürtüşüyorlar. Sen daha çok sattın, ben daha az sattım diye. Bu olaylara karşında önlem halen yok. Biz bu yaşananlardan şikâyetçiyiz. Önlem alınması için illaki birinin ölmesi mi gerekiyor? Bugüne kadar kimsenin başına bir şey gelmedi ancak gelmeyeceği anlamına gelmiyor’’ diyerek yaşanan olaylara tepki gösterdi.