İlhan Cinaner'den Meclis'i boykot açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, KHK'lara ilişkin yaptığı açıklamada, "Öteden beri savunduğum aktif boykot gibi tutumlar tartışılmalı. Bunca parlamenterin tutuklandığı, belediye seçimlerinin gasp edildiği bir 'olağanüstülükte' olağan siyaset yöntemlerinin yetersiz kaldığı açıktır" dedi.
Salı, 26 Aralık 2017 13:13

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, çıkarılan son KHK'lara ilişkin açıklamada bulundu.

Birgün'den Yaşar Aydın'ın sorularını yanıtlayan Cihaner, "Son iki KHK’yı yeni dönem olarak adlandırmaya gerek yok bence. Çünkü OHAL ilanı ile başlayan hatta belli alanlarda OHAL öncesinden başlayan süreklileştirilmiş ve kalıcılaştırılmaya çalışan 'otoriter/faşizan' rejim inşasına ilişkin bir süreç yaşıyoruz. Muhtemelen benzerlerini de göreceğiz" dedi.

Cihaner, Meclis çalışmalarına ilişkin ise, "Tüm bunlardan Meclis’in artık bir demokrasi kozmetiği olarak kaldığı ve yanlış bir meşruiyet ürettiğini görmek gerekir. Öteden beri savunduğum aktif boykot gibi tutumlar tartışılmalı. Bunca parlamenterin tutuklandığı, belediye seçimlerinin gasp edildiği bir 'olağanüstülükte' olağan siyaset yöntemlerinin yetersiz kaldığı açıktır" ifadelerini kullandı.