Hızlı Erdoğancı Galip Öztürk 'vatan hainleri' dedi, gerçek ortaya çıktı

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde oturan ve 2 aylık hamile olan 26 yaşındaki Özbekistan uyruklu Olesya Kalyujina'nın Metro Turizm'deki yolculuğu sırasında darp edilmesine ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.
Perşembe, 19 Ocak 2017 17:32

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde oturan ve 2 aylık hamile olan 26 yaşındaki Özbekistan uyruklu Olesya Kalyujina Metro Turizm'de muavinin saldırısına uğramıştı.

Haberin duyulmasının ardından Metro Turizm‘in sahibi Galip Öztürk olayın yalan olduğunu ileri sürmüş, haberi hazırlayan gazetecileri “vatan haini” ilan etmişti. Öztürk Olesya Kalyujina’nın bedava bilet için bu iddiayı gündeme getirdiğini iddia etmişti.

'BU İŞİ TEMİZLEYELİM' TELEFONU

Olesya Kalyujina’nın eşinden Öztürk'ün bu iddialarına yanıt geldi. Dövüldüğünü iddia eden hamile Olesya Kalyujina’nın eşi Vahit Duran, Gazeteport’a yaptığı açıklamada, olayın duyulmasının ardından Metro Turizm avukatlarının kendisini en az 45- 50 sefer aradığını "maddi manevi ne yapmamız gerekiyorsa hazırız, yeterki bu işi temizleyelim, medyada böyle kötü bir şekilde yer almamızın önüne geçelim, şikayetinizden vazgeçin" dediğini söyledi.

Metro Holding kurucusu Galip Öztürk bedava biletle yolculuk yapıldığını ileri sürmüştü.


BEDAVA BİLET DOĞRU MU?

Kalyujina’nın eşi Vahit Duran, Metro Turizm’in ve Galip Öztürk’ün bedava bilet için yapıyor iddialarını da yalanladı. Duran, biletleri kredi kartıyla aldığını söyledi ve Gazeteport’la o biletleri aldığı kredi kartı dekontunu paylaştı. Dekontla biletlerin üzerindeki bilgiler eşleşiyor.

DARP RAPORU VAR MI?

Galip Öztürk “darp yoktur” raporu paylaştı. Galip Öztürk bu raporu adli tıp diye paylaştı. Adli tıp değil ilk muayene raporu. Olesya Kalyujina hamile olduğu için karnına gelen darbenin etkisi için Rize Devlet hastanesine sevk ediliyor. Yani buradaki doktor karnına gelen darbenin etkisini uzman bir doktorun görmesi için sevk yapıyor.

Olesya Kalyujina’nın eşi Vahit Duran, Metro Turizm ve Galip Öztürk’ün “darp yok” iddialarını da yalanladı… Duran hastaneden aldıkları raporu gönderdi. bu raporda doktor “karnına darbe alan” ifadesini kullanıyor.

İşte o Olesya Kalyujina’nın eşi Vahit Duran’ın paylaştığı raporlar:

GALİP ÖZTÜRK KENDİNİ NASIL ELE VERDİ?

Galip Öztürk, Gölcük Necati Çelik Devlet hastanesi’nden alınan raporu “vatan hainleri” diye paylaştı. “Metro için asılsız haber yapan vatan haini gazeteci bozuntuları bu asil millet sonunda hepinizi bu klinik’e gönderecek inşallah…” mesajını yazdı ve söz konusu kadının psikolojik sorunlarını olduğuna ilişkin psikiyatri raporunu paylaştı.

Öztürk’ün paylaştığı rapor daha da tartışma yarattı. Gerçekten de psikoloji biriminin verdiği raporda kadının “ankisiyete bozuklukları (kaygı, korku, gerilim, sıkıntı hali)” teşhisi konduğu yazılıydı. Raporun altındaki açıklamada ise “yaşadığı darp olayı ile olduğu düşünüldü” denilerek kadının psikolojisinin bozulmasının nedeninin darp olduğu belirtiliyordu. Galip Öztürk, yaşanan saldırı olayını inkar ederken doğrulamış oluyordu.