Gençler Fidel'i uğurlamak için yürüyor

Küba devriminin lideri Fidel Castro için yapılacak anmalara, Komünist Gençlik bir yürüyüşle katılacak. Cumartesi İstanbul'da, Pazar günü Ankara'da yapılacak buluşmalar, "Fidel Dünya'nın Gençliğidir" sloganıyla gerçekleşecek.

Haber Merkezi

Büyük devrimci Fidel Castro'nun hayatını kaybetmesinin ardından tüm dünyada anma etkinlikleri sürüyor. Komünist Gençlik haftasonu İstanbul'da ve Ankara'da gerçekleşecek anma etkinliklerine birer yürüyüşle katılacak. Buluşmalarda, Solcu Liseliler bayrağıyla liseliler de yerini alacak.

"Fidel Dünya'nın Gençliğidir" sloganıyla yapılacak buluşmalar, Fidel için bir saygı yürüyüşüyle sona erecek. Buluşmalarda, Komünist Gençlik'in Küba gençliğine gönderdiği dayanışma mesajı ve Küba Komünist Gençlik Birliği'nin yanıtı da basınla paylaşılacak.

İstanbul'daki buluşma, 3 Aralık Cumartesi günü saat 13:00'te, Bahariye Caddesi'nin bitimindeki Mehmet Ayvalıtaş Parkı'nda başlayacak. Ankara'da ise 4 Aralık Pazar günü saat 14:00'te Küba Büyükelçiliği önünde buluşulacak.

Yürüyüşe katılanlar daha sonra, Küba Büyükelçiliği'nin Fidel anısına açtığı taziye defterini ziyaret edecek ve yapılacak anma etkinliklerine katılacak.


Komünist Gençlik, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda, yürüyüşün iptal edildiğini duyurdu.