Galatasaray Lisesi'nden 'iş' ilanı: Padişaha köle olmayan, akli dengesi yerinde müdür aranıyor

İstanbul Erkek Lisesi'nde öğrencilerin Müdür Hikmet Konar'a sırtlarını dönerek eylem yapmasının ardından bir müdür isyanı da Galatasaray Lisesi'nden geldi.

İstanbul Erkek Lisesi'nde öğrencilerin Müdür Hikmet Konar'a sırtlarını dönerek eylem yapmasının ardından Galatarasay Lisesi öğrencileri de isyan etti. Öğrencilerin pilav gününde dağıttığı bildiride "Akli dengesi yerinde, öğrencilerin çamaşır makinesini çalıp evine almayacak, hiçbir padişaha kölelik yapmamış müdür aranıyor" ifadeleri yer aldı.

Türkiye'nin en köklü kurumlarından Galatasaray Lisesi'nde bugün geleneksel pilav günü düzenlendi. Lise öğrencileri pilav gününe gelen kulüp üyelerine "Acil müdür aranıyor" başlıklı bir bildiri dağıttı. Cumhuriyet gazetesi spor muhabiri Cumhur Önder Arslan'ın paylaştığı bildiride, "Galatasaray Lisesi mezunu, sağduyu ve izan sahibi, akli dengesi yerinde, tercihen 120 üzeri IQ seviyesinde, gençlerle asgari seviyede iletişim kurabilecek, koltuğundan çok öğrencileri koruyacak, öğrencinin çamaşır makinesini, piyanosunu çalıp evine almayacak, hiçbir padişaha kölelik yapmamış, Tevfik Fikret'in makamına yakışan" ifadeleri yer aldığı görüldü.

İşte o bildiri: