DHA muhabiri patlama anını ve sonrasını anlattı

İstanbul'da dün gece Beşiktaş Vodafone Arena Stadı'nda oynan maçın hemen ardından, gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından yaşananları yansıtan DHA muhabiri Berktuğ Öncü, o anları anlattı.

DHA

Dün gece Beşitaş'ta yapılan saldırıların görüntü ve fotoğraflarını çeken DHA muhabiri Berktuğ Öncü, o anları anlattı.

DHA Bursa Bürosu muhabirlerinden Berktuğ Öncü'nün, 30'u polis 38 kişinin hayatını kaybettiği 155 kişinin yaralandığı saldırı hakkında "Maç sonrası teknik direktörler Şenol Güneş ve Hamza Hamzaoğlu’nun basın toplantısı için toplantı odasına geçtim. Teknik direktörlerinin basın toplantısı haberini ve görüntülerini geçtim, statta birkaç basın mensubu kalmıştık. İşimizi bitirdikten ve merkezden teyidini aldıktan sonra Bursa'ya dönmek için tam stadın kapısından çıkmak için adımımı attığım anda şiddetli bir patlama oldu. Yer sarsıldı, stadın sıvaları üzerime döküldü. Yaklaşık 20 metre kadar ilerimizde meydana gelen patlama nedeniyle her taraf toz duman içindeydi. Hain saldırı sonucu polisler, bir yandan yaralı arkadaşlarına yardım ederken diğer yandan önlem almaya çalışıyorlardı. 40-50 saniye sonra biraz ilerde ikinci patlama sesini duyduk. Polislerle birlikte hepimiz yere yattık. Ardından silah sesleri gelmeye başladı" ifadelerini kullandı.

"Her şey korkunçtu. İçim kan ağlayarak hem kamerayı açtım, hem de peş peşe deklanşöre basmaya başladım. Polisler, görevliler, biz hepimiz ağlıyorduk. Böylesine hain ve kalleş bir saldırıya uğramalarına ve aralarında hafif yaralananların da olmalarına rağmen kahraman polisler yerde yatan arkadaşlarına yardım için koşuşturuyordu." diyen Öncü, "Bir ara bizi tekrar stada aldılar. Bir süre çıkmamıza izin vermediler. Bulunduğumuz yere yaralı polisler getiriliyordu. Havada helikopter dolaşmaya başladı. Bir ara bir polis gelerek bizimle bulunan arkadaşlarına '20-30 kişilik polis ekibi gelsin. Şehitlerimizi taşıyacağız’ dedi. Bir süre sonra dışarı çıktığımızda dehşetin boyutunu daha iyi anladık. Polisler hala önlem alıyordu. Şüpheli bir çanta vardı. Onu da fünye ile patlattılar. Şehit polislerin kaskları etrafa saçılmış, her taraf kan revan içindeydi ve olay yeri inceleme ekipleri çalışıyordu" ifadelerini kullandı.

Öncü ayrıca "Bu sırada patlamanın Bursaspor kafilesinin stattan ayrılmasından 10 dakika sonra olduğunu öğrendik. Eğer saldırı seyircilerin stattan çıkışı anında olsaydı... Bunu akla getirmek bile korkunç" dedi.