Binali Yıldırım: 'Hayır' diyen katiyen terörist değildir

Erdoğan'ın hayır diyenlere "terörist" nitelendirmesi sonrası Başbakan Binali Yıldırım, "Hayır diyen katiyen terörist değildir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın referandumda hayır oyu vereceklere "terörist" ve "darbeci" benzetmelerinden sonra bir geri adım da Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi.

Binali Yıldırım, Iğdır’da düzenlediği mitingde "Hayır da evet de başımız gözümüz üstünedir. Ama hayır diyen katiyen terörist değildir. Ancak teröristlerin, Türkiye düşmanlarının hep birlikte hayır dediklerini görelim ona göre kararımızı verelim" dedi.

Yıldırım yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

"Ben Iğdır’daki ülkücü ve milliyetçi kardeşlerimize, tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bu terör örgütlerinin nasıl bir tuzak içinde olduğunu, ne yapmaya çalıştıklarını, Türkiye düşmanlarıyla nasıl bir araya geldiğini görün lütfen. Bizim ’hayır’ diyene de tabiki saygımız var. ’Hayır da evet de başımız gözümüz üstündedir. Ama hayır diyen katiyen terörist değildir. Ancak teröristlerin, Türkiye düşmanlarının hep birlikte hayır dediklerini görelim ona göre kararımızı verelim.

PKK bizi temsil edemez, FETÖ’nün oyuncağı olmuş bazı hizipler, miliyetçi kardeşlerimizin asla temsilcisi değildir. Miliyetçi, ülkücü kardeşlik için vatanın birliği beraberliği her şeyin önünde gelir. Bunlar Kürt maskesi takanlar, bunlar milliyetçi maskesi takmışlar. Ama bunlar PKK, FETÖ’ye destek veriyorlar. Bu tezgahı Iğdır devirir mi? ’Evet’ diyerek bunların hevesini kursaklarında bırakacak mısın Iğdır? ’Evet’ dediğinizde Kandil’in mumu sönecek, ’evet’ dediğinizde Pensilvanya’nın ışığı sönecek, ’evet’ dediğinizde teröristler korkacak, millet sevinecek."