Bilal kendini böyle teselli etti: Bize gerici diyenler sanki uzaya mı çıktı!

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Diyarbakır’da düzenlediği programda konuşan AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, "Bize gerici diyenleri utandırdık mı 15 yılda, evet. Bu ülkede alnı secdeye gittiği için gerici diyenler, ne uçak yaptırdılar ne de araba yaptırdılar. Kendileri uzaya mı gitti, hayır" dedi.
Pazar, 05 Kasım 2017 22:28

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, vakfın Diyarbakır şubesini ziyaret etti. Ziyarette Bilal Erdoğan’a, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AKP'li milletvekilleri, Galip Ensarioğlu ile Ebubekir Bal ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla eşlik etti. Ziyaret sırasında TÜGVA şubesinin bulunduğu Ekin Ceren Parkı polis tarafından bariyerlerle kapatılırken, AFAD ekipleri de radyasyon ve kimyasal ölçüm cihazlarıyla önlem aldı.

Burada TÜGVA üyelerine seslenen Bilal Erdoğan, "Teknolojide, fende, bilimde, en iyi noktaya biz gelmeyiz ki bu zulüm düzenine alternatif bir düzlem oluşabilsin. Zulme karşı durmak, adaleti tesis etmek üzerine bir düzen geliştirebilmek için bizim çok çalışmamız lazım. Bize gerici diyenleri utandırdık mı 15 yılda, evet. Bu ülkede alnı secdeye gittiği için gerici diyenler, ne uçak yaptırdılar ne araba yaptırdılar. Kendileri uzaya mı gitti, hayır. Ama bu ülkede alnı secdeye gidenler 15 Temmuz’da dünya demokrasi tarihine geçecek bir iş yaptılar" diye konuştu.