Beşiktaş Belediyesi'nde 'Freddie Mercury'nin askerleriyiz' krizi: Tüm yurttaşlardan özür dilerim...

Beşiktaş Belediyesi, Onur Haftası dolayısıyla gökkuşağı bayrağı astı ve sosyal medya hesaplarından "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" mesajını paylaştı. Bu paylaşımın ardından gerici açıklamalarıyla bilinen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim" dedi, paylaşımı kaldırttı.
Salı, 20 Haziran 2017 08:30

Beşiktaş Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından gökkuşağı bayrağıyla yapılan "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" paylaşımı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar tarafından kaldırıldı.

Hazinedar, sosyal medya üzerinden bir de açıklama yaparak, "Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim. Biz sadece Hz.Muhammed Mustafa (Sav) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerinin peşinde Devletimizin ve Milletimizin askeri oluruz..." dedi...

Hazinedar'ın paylaşımı kaldırtması ve açıklaması sosyal medyada tepki çekti.

Hazinedar hakkında daha önce Cemaat iddiaları gündeme gelmiş, yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti. Beşiktaş Belediyesi aynı zamanda işçi düşmanı birçok uygulamayla da gündeme gelmişti.