Atalay Filiz yakalandı: 'Pişman değil'

İzmir'de yakalanan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz ilk ifadesinde dağlık arazide saklandığını söyledi.

DHA

İzmir'de yakalanan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in, bindiği minibüste kendisini tanıyan bir vatandaşın ihbarı üzerine polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalandığı öğrenildi. Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Filiz, ilk ifadesinde, bir süredir Gümüldür civarında dağlık arazide saklandığını söylediği öğrenildi.

Hürriyet'ten Banu Şen'in haberine göre bu sabah ilçe minibüslerinden biriyle Menderes’e doğru hareket eden Filiz’i tanıyan vatandaşlardan birinin ihbarı üzerine, Atalay Filiz Menderes’te polis ekiplerince yakalandı. Filiz şu anda Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor. İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da şu anda Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde bulunuyor.

Tanındığından şüphelenince bindiği minibüsü değiştiren Filiz'in arazide nasıl hayatta kaldığının sorulması üzerine "kurbağa, böcek ne bulduysam yedim" dediği bildiriliyor.

ATALAY'I YAKALATAN DOLMUŞ ŞOFÖRÜ: PERİŞAN HALDEYDİ
Seri katil zanlısının yakalanmasını sağlayan, dolmuş şoförü 41 yaşındaki Kenan Aka, DHA'ya konuştu.
Aka, seri katil Atalay Filiz'in üç gün önce bir kez daha dolmuşuna bindiğini belirterek, şunları söyledi: "Üç gün önce de dolmuşa yanlışlıkla bindi. Dolmuşu Gümüldür'e gidiyor sandı. Develi Köyü'ne dönünce 'Ben burada ineceğim' dedi ve indi. Kendisini o zaman da tanıdım, ancak dolmuşta yanımda oturduğu için haber veremedim. O iner inmez jandarmaya ihbar ettim, yakalanamadı. Bugün de Menderes Barbaros Mahallesi'nde dolmuşu durdurdu. Araca bindiğinde perişan haldeydi. Terliydi, günlerdir yıkanmadığı belliydi. Elindeki poşette birkaç tane pet su vardı. Sakalları uzamıştı. 'Bu araç nereye gidiyor' diye sordu. 'Bulgurca'dan İzmir'e gidiyor' dedim. 'Kaç lira' dedi. 'İki lira' dedim, 'Param yok' dedi, 'Olsun geç' dedim. Dolmuşta iki kadın yolcu da vardı. Biner binmez pencere kenarına oturdu ve perdeyi kapattı. Dereköy yolunda polis ekip aracını gördüm. Onlara selektör yaktım. Polis, peşimize düştü sonra dolmuşu durdurdu. Polisin geldiğini görünce ayağa kalktı, inmek istedi ancak kapı kapalı olduğu için inemedi. Polis, ondan kimlik istedi, adının 'Ömer' olarak yazılı olduğu kimliği verdi. Polis hemen koluna kelepçeyi taktı ve götürdü. Ben hiç paniklemedim, korkmadım. Seri katili televizyon haberlerinden tanıyorum, her gün düzenli haber bültenlerini izlerim."

ATALAY FİLİZ'İN ÜZERİNDEN ÇIKANLAR
Yakalanan Atalay Filiz'in üzerinde kendi adına gerçek kimliğinin yanı sıra, 4 adet kendi fotoğrafı olan sahte kimlik, 3 sahte ehliyet, farklı isimler adına 14 faal kredi kartı, 2 adet avcı, komando bıçağı, biber gazı, 10 bin TL Türk parası ve 3 bin 500 avro, bir Fransa vatandaşlık belgesi ve yaşam malzemeleri olduğu açıklandı.


'PİŞMANLIK GÖRÜNTÜSÜ GÖRMEDİM'

Emniyet Müdürü Uzundurukan "Sorgu yapmadık mülakat yaptık. 50 liraya anlaşıyor, 25 lira veriyor. 25 liranın hesabını yapmasını şunu gösteriyor uzun süre kaçacağını belli ediyor. Yunan adalarını hiç düşünmemiş. Çok zeki görünüş itibariyle pişmanlık görüntüsü görmedim. Neşeli bir görüntüsü var. Cinayetlerle ilgili avukatımla cevaplayacağım dedi.  Maskeleyecek kılık değişikliği olamamış. Dolmuşla muhtemelen il merkezine geliyor olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu. 

Filiz'in yakalandıktan sonraki görüntüleri: