Arınç 'Avukatlığını üstleneceğim' deyince damadı serbest bırakılmış!

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, Bülent Arınç’ın, Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturmadan tutuklanıp tahliye edilen damadı için "çok etkili" bir yeri aradığını ve “Eğer serbest bırakılmazsa avukatlığını bizzat ben üstleneceğim” dediğini öne sürdü.

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturmada gözaltına alınıp Ankara. 1. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanan Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, itiraz üzerine Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tahliye edilmişti.

Tahliyenin ardından konuşan Arınç, damadının "FETÖ" ile hiçbir bağlantısının olmadığını savunmuştu.

Takan, "Arınç’tan tehdit mi, yoksa tavsiye mi" başlıklı bugünkü yazısında "saray fısıltıları"nı aktaracağını yazdı.

Yeniçağ yazarı yazısına şöyle devam etti: 

“Peşinen belirteyim, bu iddiaya Arınç’ın cevap verip açıklık getirmesini beklerim. İddia o ki, Bülent Arınç, damadı FETÖ’den tutuklanıp cezaevine girdiğinde çok etkili bir yeri aradı. Ve ‘Eğer damadım serbest bırakılmazsa avukatlığını bizzat ben üstleneceğim’ dedi. Arınç’ın bu şok mesajı vakit geçirilmeden Saray’ın etkili noktalarında paylaşıldı. Vee, ardından da damat Ekrem Yeter, ‘ByLock bulunmadığı’ gerekçesiyle salıverildi. Ne kadar da ‘parsel parsel sattılar’ sürecini anımsatıyor, değil mi?”

"GÖKÇEK ADAY OLMAYACAK"

Takan, geçen ay Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesi halinde bir dönem daha devam etmek istediğini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’le ilgili aldığı kulisi de paylaştı: 

“Yakın vakitte ‘Bir daha aday olmayacağım’ açıklaması yapacağı konuşuluyor.”