Anaokulunda bir çocuk dövüldü, 'öğretmen' seyretti

Çekmeköy'de bir anaokulunda çocukların topluca bir çocuğu dövülmesine dair görüntüler velileri isyan ettirdi. Görüntülerde küçük çocuklar aynı sınıfta bulunan bir çocuğu dövmeye başlıyor ve yanlarında bulunan öğretmen de duruma müdahale etmek yerine yaşananları izlemekle yetiniyor.
Salı, 26 Nisan 2016 16:33

İstanbul Çekmeköy'de anaokulunda kaydedilen görüntülere göre bir çocuk, diğer çocuklar tarafından topluca dövülüyor. Sınıftan sorumlu öğretmen ise bu olaya müdahale etmek bir yana yaşananları izliyor.

Mynet'in haberine göre, Mehtap Uluğturhan adlı bir veli, çocuğunun da gittiği anaokulunda yaşananları öğrenmesinin ardından, anaokulu yönetimini aradığını ve diğer velilerle irtibata geçerek okula gittiklerini söyledi. Okul yöneticilerinin kendilerini tepkiyle karşıladığını ve "görüntüleri izlemeyi bilmiyoruz" dediklerini ifade eden Uluğturhan " Daha sonrasında şiddete maruz kalan çocuğun velisine de ulaştım. Onlar ve ben birlikte karakola giderek bu durumdan şikayetçi olduk" ifadelerini kullandı. 

Veli daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'nü aradığını ve olaydan bahsettiğini, telefona çıkan yetkilinin bu kurumun kaçak olduğunu ve şikayet dilekçesi verilmesi durumunda kapatılması yönündeki adımların daha da hızlandırılacağını söylediğini anlattı. Uluğturhan, müdürlüğe dilekçe verdiğini karakola da şikayette bulunduklarını aktardı. 

Anaokulunun yönetimi ise olayın videosunun doğru olduğunu ancak bu görüntünün yaşanmasına neden olan öğretmenin görevine son verildiğini iddia etti.