Trabzonspor'un taraftar grubundan Amedspor'a destek

En son Fenerbahçe'yle eşleşen Amedspor'un hedef haline getirilmesine karşı bir destek de Trabzonspor taraftarlarından geldi. "Devrimci Trabzonsporlular" yaptığı açıklamada, "Sonuna kadar Amedspor'un yanındayız" dedi.
Çarşamba, 03 Şubat 2016 11:02

Trabzonspor'un taraftar gruplarından "Devrimci Trabzonsporlular", Amedspor'a ve "ideolojik propaganda yaptığı" gerekçesi ile PFDK'ya sevk edilen oyuncusu Deniz Naki’ye destek verdiklerini açıkladı. 

"Devrimci Trabzonsporlular" imzasıyla yapılan açıklamada, “Kura sonucunda 2 alt ligde yer almasına rağmen en son Bursasporu da eleyerek çeyrek finale yükselme başarısı gösteren Amedspor, Fenerbahçe ile eşleşti. Herşey o saatten sonra başladı. 6 saat içinde, önce Amedspor Kulüp binası basıldı. Sonra Amedspor'a Başakşehir deplasmanında ‘taraftarlarının attığı ideolojik sloganlardan dolayı 1 maç seyircisiz oynama cezası’ verildi. Ardından o da yetmedi bu seyircisiz maç Urfa'ya taşındı. O da yetmedi Amedspor'un en önemli oyuncusu Deniz Naki ‘ideolojik propaganda yaptığı’ gerekçesi ile PFDK'ya sevk edildi. Muhtemelen ceza alacak ve bu maçta oynayamayacak” denildi.

'İDEOLOJİNİN İÇERİĞİNE GÖRE'

TFF'nin Amedspor'a ceza vermesine neden olan sloganların "Barikat burada dimdik ayakta...", "Her yer Sur, her yer direniş...", "Her yer Cizre, her yer direniş..", "Çocuklar ölmesin maça da gelsin" şeklinde olduğu belirtilen açıklamada, “Bu sloganların içeriği birçok kişinin hoşuna gitmeyebilir, ama benzerlerinin birçok tribünde, Filistin için, Gezi parkı için vs. Onlarca defa tekraren her hafta atıldığını biliyoruz. Hiçbirinde de seyircisiz oynama cezası verilmedi. Verilmesin de zaten! Üstelik burdaki örneğimiz sadece tek maç. Tek maçtaki slogan için veriliyor bu ceza. İdeolojik propoganda cezası ‘ideolojinin içeriği’ne göre değişiyor anlaşılan” vurgusu yapıldı.

'AMEDSPOR'UN YANINDAYIZ'

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Aslında bizler biliyoruz ki bunların hepsi hikâye. Amedspor Başkanı da söylüyor: Tüm bunların nedeni Fenerbahçe ile eşleşmeleri. Slogan olmasa da ceza için başka bir şey uydururlardı. Hayır hayır tabii ki korkuları Fenerbahçe'nin elenmesi değil, korkuları aynı zamanda ‘Devletlümüz’ün de takımı olan Fenerbahçe'nin olası ‘kötü olaylar’ın aktörü ya da figüranı olması. Riski sıfırlamak gerekirdi. Maç seyircisiz yetmez bir de Urfa'ya... Bizler futbolda TFF eliyle yürütülen bu adaletsiz yalan dolan düzenine karşı sonuna kadar AMEDspor'un yanındayız.”