Savcılık, Trabzonspor Başkanı ve yöneticileri hakkında soruşturma başlattı

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, Gaziantepspor maçında hakemlerin alıkonulduğu olayla ilgili olarak Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve olaya karışan diğer yöneticiler hakkında soruşturma başlattı.
Çarşamba, 11 Kasım 2015 23:57

Spor Toto Süper Ligi’nin 10. haftasında Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynanan Trabzonspor - Gaziantepspor müsabakasının hakemi Çağatay Şahan’ın maçın ardından stadyumda alıkonulmasıyla ilgili olarak Trabzon Cumhuriyet Başsavcı vekili Mustafa Akbulut tarafından soruşturma açıldı.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Trabzon Emniyet Müdürlüğünden gelen bilgiler doğrultusunda değerlendirme yapan başsavcılık hakemlerin hürriyetini kısıtlama ve birden fazla kişiyle kamu görevlisini alıkoyma suçlamasıyla Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve olaya karışan diğer yöneticiler hakkında soruşturma başlattı.  

7 YILA KADAR HAPİS CEZASI İLE YARGILANACAKLAR
Edinilen bilgilere göre; Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve olaya karışan yöneticiler, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamasıyla 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

TAHKİM KURULU'NA SAVUNMA YAPACAKLAR
PFDK’nın uzun süreli hak mahrumiyeti ve yüksek para cezaları verdiği Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile 8 yönetim kurulu üyesi, Tahkim Kurulu’ndan sözlü duruşma talebinde bulunmuştu. Yarın saat 14.00’te Tahkim Kurulu’ndaki duruşmada sözlü olarak savunmalarını verecek olan Başkan Hacıosmanoğlu ve yöneticiler, ayrıca lehteki delilleri de sunacak. Bu deliller arasında Vali Abdil Celil Öz ve emniyet yetkililerinin açıklamaları, koridorlardaki kamera görüntüleri gibi görsel materyallerin de olduğu belirtildi.

Trabzonsporlu yöneticiler, savunmaların ardından cezalarda ciddi oranda indirim beklediklerini vurguladı.