Fenerbahçe bu hafta maçlara çıkacak mı?

Rize maçı sonrası yaşanan silahlı saldırının ardından olayın failleri bulunana kadar maça çıkmama kararı alan Fenerbahçe, bugün konuya ilişkin yeniden toplanıyor.
Salı, 14 Nisan 2015 10:01

Fenerbahçe Yönetim Kurulu, takımın bu hafta maçlara çıkılıp çıkılmamasıyla ilgili kararı 16.00'da yapacağı toplantıda verecek.

NTV'nin haberine göre, Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük maçlara çıkılması görüşünde.

Fenerbahçe yönetimi, futbol takımına yapılan silahlı saldırının ardından failler bulunana kadar maçlara çıkmayacaklarını açıklamıştı.

Sarı-lacivertli takımın perşembe günü Ziraat Türkiye Kupası'nda Mersin İdman Yurdu ile oynaması gereken maç öncesi, futbol kamuoyu sarı-lacivertlilerin karşılaşmaya çıkıp çıkmayacağını tartışmaya başladı. 

Fenerbahçe yönetimi Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bir durum değerlendirmesi yaptı. Yönetim, Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ün de fikrini aldı. Vefa küçük maçlara devam edilmesinden yana olduğunu söyledi. 

Küçük, bugün 16.00'da yapılacak yönetim kurulu toplantısı öncesi Divan Kurulu'nun tavsiye kararını da yazılı olarak yönetime iletecek. Divan kurulu üyelerinin büyük bölümünün maçlara devam edilmesi görüşünde olduğu ifade edilirken, son kararı Fenerbahçe kulübü yönetim kurulu verecek.,

Fenerbahçe'den takım otobüsüne yapılan saldırı sonrasında yapılan açıklamada, "Bu olayın failleri bulunana kadar futbol oynama niyetinde değiliz" ifadeleri kullanılmıştı.