Arda'nın Barcelona'ya transferi sponsor zorlaması mı?

Arda Turan toplam 41 milyon avro bedelle Barcelona'ya transfer olmasının arkasında sponsorların zorlaması olduğu iddia edildi.
Cuma, 17 Temmuz 2015 17:08

Katalan futbol devi Barcelona'ya 41 milyon avro bonservis bedeliyle transfer olan Arda Turan'ın eski kulübü Atletico Madrid'in başkanı Enrique Cerezo, Arda'ın İnglitere'de oynamak istediğini fakat Türkiye'deki bazı firmaların Barcelona'da oynaması yönünde tavır aldığını söyledi.

Cerezo, "Arda'nın gönlünde esasen İngiltere'de futbol oynamak yatıyordu. Ancak ticari çıkarlar yani reklam anlaşmaları bu isteğin önüne geçti. Olaylar öylesine hızlı gelişti ki bunun karşısında duramadık. Türkiye büyük bir ülke ve Arda bu ülkede tam anlamı ile bir idol haline getirildi. Bazı çevreler Arda Turan'ın Barcelona'da oynamasını istedi ve başarılı da oldular" ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere Arda Turan'ın transfer olduğu Barcelona'ya bir dönem Türk Hava Yolları sponsor olmuştu. Daha sonra THY ile anlaşmasının iptal eden Katalan ekibi, Qatar Airways ile anlaşmıştı. Bir diğer Türk firması Beko ise hala kulübün sponsoru durumunda. 

Öte yandan Arda Turan, Simit Sarayı ile reklam anlaşması imzalamıştı.