Ankaragücü, 'Cuma namazına geliyor' diye itiraz etti, maç saati değişti

Spor Toto İkinci Lig'de bazı maçların saatleri, cuma namazı saatine denk geldi. Ankaragücü yönetimi, maç saatinin cuma namazına denk gelmesinden ötürü itirazda bulundu. TFF, itirazı haklı bulup maç saatini değiştirdi.
Cuma, 30 Ekim 2015 13:20

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle lig maçlarının hafta içinde oynanması ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun da (TFF) Cuma gününde oynanacağını açıkladığı bazı maçların başlama saati cuma namazı saatine denk geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Ankaragücü - Kartal karşılaşmasının da saat 13.30 başlamasına karar vermesinin ardından Ankaragücü yönetimi saatin değiştirilmesi için, TFF'ye başvuruda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ankaragücü Basın sözcüsü Tuna Yılmaz bu konuda Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner’in "büyük bir çaba" harcadığını belirterek, "Başkanımız maç saatini öğrenince hemen girişimlere başladı. Öncelikle Kartalspor ile görüşmelerimizde olumlu netice aldık. Daha sonra başkanımız TFF ile görüşmeler yaparak maçın başlama saatinin 15.00 olması için gerekli izinleri aldı. Taraftarlarımızın ibadetlerini rahat yapabilmeleri adına önemli bir girişim oldu. Cuma Namazı sonrası taraftarlarımız daha rahat bir şekilde maça yetişecekler"dedi. 

Öte yandan taraftarların konu hakkında bilgi edinmesi adına sarı lacivertli kulüp resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: 

"Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup 9. hafta müsabakasında 30 Ekim Cuma günü evimizde oynayacağımız Kartalspor karşılaşmasının daha önce 13.30 olarak belirlenen maç saati Cuma Namazı saatine denk gelmesi sebebiyle yönetimimiz tarafından Kartalspor yönetimi ile yapılan görüşmeler neticesinde Kartalspor’la mutabakat sağlanarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da gerekli izin alınarak aynı gün saat 15.00 olarak değiştirilmesi sağlanmıştır."