TEKEL işçilerine sanatçı desteği sürüyor

Bugün Tarık Akan, Rutkay Aziz, Tolga Sağ, Pınar Sağ ve Aşık Sinem Bacı TEKEL direnişine destek vermek amacıyla işçilerin çadırlarını ziyaret etti.

Türk-İş Genel Merkezi çevresindeki çadırları dolaşarak TEKEL işçileriyle sohbet eden sanatçılar, Türk-İş binası önünde yaptıkları konuşmalarda dayanışma mesajları verdiler. TEKEL işçilerinin mücadelesinin Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağını söyleyen Tarık Akan, "Ülkem adına sizlere teşekkür ediyorum. Örgütsüz bir toplum toplum değildir, örgütü, sendikası olmayan işçi de işçi değildir. Bunları tekrar hatırlattınız, sağ olun" dedi. Rutkay Aziz de bu hem ekmek kavgası hem özgürlük mücadelesi yürütmekte olan TEKEL işçilerinin tarih yazdığını söyledi.

Tolga Sağ ve Pınar Sağ da, TEKEL direnişinin zaferle sonuçlanmasının çok önemli olduğuna işaret ettiler. Çocuklarının geleceği için mücadele eden TEKEL işçilerinin, sanatçıları her zaman yanlarında bulacaklarını söyleyen Pınar Sağ, “Biz işçilerin, halkın , Pir Sultanların yanında olduk. Hiçbir zaman onlar gibi Hızır Paşaların yanında olmadık. Geri adım atan bizler değil onlar olacak. Ben o kadar mutluyum ki Türkiye’de işçi sınfının yeniden ayakları üzerinde durduğunu görüyorum” dedi. Tolga Sağ da, TEKEL direnişinin kazanımla sonuçlanacağına inandığını, her koşulda işçilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Dayanışma mesajlarının ardından Sağ çifti işçilerle birlikte türküler söylediler. Kızıldere türküsünün söz yazarı Aşık Sinem Bacı da işçileri ziyaret eden halk müziği sanatçıları arasındaydı. İşçilerin ziyaretlerden büyük bir moral buldukları gözlemlendi.

(soL - Ankara)