Malatya'da iki Saadet Partisi üyesinin öldürüldüğü kavgaya yayın yasağı

Malatya’nın Pütürge ilçesinde oy verme işlemleri sırasında çıkan ve Saadet Partili iki kişinin öldürülmesi ile kavgaya ilişkin Pütürge Sulh Ceza Hakimliği tarafından yayın yasağı getirildi.
Pazar, 31 Mart 2019 19:48

Pütürge Sulh Ceza Hakimliği tarafından, Malatya’nın Pütürge ilçesinde oy verme işlemleri sırasında çıkan ve Saadet Partili iki kişinin öldürülmesi ile bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin yayın yasağı kararı getirildi.

Pütürge Cumhuriyet Başsavcılığı, ilçeye bağlı Bölünmez Mahallesi’nde meydana gelen İlyas ve Hasan Aktaş’ın öldüğü, bir kişinin de yaraladığı olay hakkında Basın Kanunu’nun 3/2. maddesi uyarınca soruşturma tamamlanıncaya kadar yayın yasağı getirilmesini talep etti.

Pütürge Sulh Ceza Hakimliği de Başsavcılığın talebini kabul ederek, soruşturma tamamlanıncaya kadar olay ve soruşturma dosyası hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınlara yayın yasağı konulmasına karar verdi.

Hakimlik, gereğinin yerine getirilebilmesi için yayın yasağı kararının Pütürge Cumhuriyet Başsavcılığınca ilgili kurumlara tebliğ edilmesine hükmetti.