TGS'den Taraf'a: Taraf patronunu uyarıyoruz, takipçisi olacağız

1 yıla yakın süredir alacağı bulunan ve alacaklarını isteyen Taraf çalışanlarından 5'i geçtiğimiz günlerde işten atıldı. TGS ise, Taraf patronunu uyararak, "üyelerimizin haklarının takipçisi olacağız" dedi.
Haber Merkezi
Salı, 01 Aralık 2015 20:49

Taraf Gazetesi çalışanlarından 5’i aylardır alamadıkları maaşlarını istedikleri için işten atıldı.

Geçtiğimiz hafta biriken alacakları ödenmediği için eylem yapan Taraf Gazetesi çalışanlarından 5’inin işine son verildi. İşten atmaya gerekçe olarak ise“ İşyerinde verilen görevleri yerine getirmemek ve grev yapmak” gösterildi. Konuyla ilgili Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan (TGS) bir açıklama geldi. TGS açıklamasında, "İşten atılan üyelerimizin haklarının takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz" denildi.

TGS'den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

Taraf patronu işten atılma gerekçelerini sıralarken, çalışanlara aylardır neden ücret ödemediğine ise değinmedi.

Meslektaşlarımızı aylarca para vermeden çalıştırmanın Türkiye’de bir cezası yokmuş gibi davranan Taraf patronunun hakkını arayan arkadaşlarımıza kapıyı göstermesi kabul edilemez.

Sendika olarak tüm girişimlerimize rağmen çözüm üretmeyen Taraf patronunu uyarıyoruz.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) olarak işten atılan üyelerimizin haklarının takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını gerekli incelemeleri yaparak, çalışanlarına hak ettiği ücreti dahi ödemekten kaçan Taraf patronuna gerekli cezai yaptırımları uygulamaya çağırıyoruz.