Hürriyet gazetesine kayyum çağrısı!

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hürriyet gazetesine kayyum atanması çağrısı yaparken, "Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir" dedi.
Çarşamba, 30 Ağustos 2017 19:10

AKP'li yazar Cem Küçük, Hürriyet gazetesine geciktirilmeden kayyum atanmasını istedi.

"Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir" diyen Küçük, şu iddiayı dile getirdi:

Aydın Doğan'ı zıplatan bir olay var ki, işte o henüz yargıya intikal etmedi. O olay Aydın Doğan'ın Hürriyet'in İzmir'deki arsasını 7.5 milyon dolara satıp bunu KAP'a 5.5 milyon dolar olarak bildirmesi ve geri kalan 2 milyon doları da bir iş adamından Samsonite Bavul ile Kıbrıs'ta bir kumarhanede açıktan teslim alması olayıdır. Bu olayda iki ayrı suç işlenmiştir. Birincisi açıkça devletten vergi kaçırılmıştır. İkincisi halka açık bir şirketin hissedarları dolandırılmıştır. Bu mevcut hukukumuza göre doğrudan kayyum sebebidir ve tutuklama gerektiren katalog suçtur. Aydın Doğan bir kere bile, "Bu olay yaşanmadı. Bunlar yalan" diyemedi. Ben bu cürmü ilk kez 5 Nisan 2015'te isim de vermeden sadece ima ettim diye hakkımda tetikçilerine 8 yazı yazdırttı. Oysa benim yazdığımdan o zaman kimse hiçbir şey anlamamıştı. Ama Aydın Doğan olayı bildiğinden bana hınç ile hücum etti. O zaman Aydın Doğan'ın durduk yere niye bana saldırdığı bile anlaşılamamıştı. Sebep netti: Hürriyet Gazetecilik halka açık bir şirkettir ve kanunda çok açıkça yazmaktadır ki, hissedarlar dolandırıldığı an o şirkete kayyum atanır ve TMSF'ye geçer.
O konuda bazı resmî belgeleri de yakında yayınlayacağım. Ayrıca o şirketin o suç olan imzayı atan yönetim kurulu da belli. Kısacası DEVLET karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Sadece 1 dakika... Öte yandan adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir. Çünkü adalet, DEVLET kavramının temelidir.