Çapulcular bu oyunu çok sevecek: Marmaray imdat şeysi

Olaylı açılışının ardından basılı ve sosyal medyada büyük yankı bulan Marmaray, İzmir’de bir bilişim firması tarafından flash oyun haline getirildi.

(soL - Haber Merkezi) Oyuncini.com ekibi tarafından geliştirilen “Marmaray İmdat Şeysi” adlı oyun, hem yaşanan olayı esprili bir dille yansıtarak eğlendiriyor, hem de Gezi Parkı eylemlerinde yaşananlara ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bazı açıklamalarına ve bazı basın organlarında yer alan “bu olayın sorumlusu Çapulculardır. Çapulcular imdat şeysiyle oynuyor ve kasıtlı olarak bozuyor” haberlerine ufak göndermelerde bulunuyor.

Oyunda amaç Marmaray trenindeki diğer yolcular farkına varmadan “İmdat Şeysi”ni mümkün olduğu kadar uzun süre çekmek. “İmdat Şeysi”ne asılı kaldığınız sürece puan kazanıyorsunuz.

Diğer yolcular ise zaman zaman birisinin İmdat Şeysi’ni çektiğini anlıyor ve size doğru bakıyor. Yakalandığınız taktirde de sizi Başbakan tarzı bir çıkışla karşılıyor ve trenden atıyor. “Biber gazı tadında bir son oldu. İmdat Şeysini sizden öğrenecek değiliz! Biz Biliriz, Çok iyi biliriz!”

Oyunun müziği için de yine Gezi Parkı olaylarından bir müzik seçilmiş. Siz İmdat Şeysi’ne basıp puan toplarken bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi Caz Korosu’nun seslendirdiği “Çapulcu musun vay vay (Entarisi Ala Benziyor)” adlı parça çalıyor.

Oyuna buradan ulaşabilirsiniz: Marmaray İmdat Şeysi