Akit'te Bin Ladin için taziye ilanı

Aziz Nesin'in başına 250 bin dolar ödül koymasıyla hatırlanan Mehmet Ali Şadoğlu, Yeni Akit gazetesine Usame Bin Ladin'in ölümü nedeniyle tam sayfa taziye ilanı verdi. Şadoğlu, daha önce de Taraf gazetesine reklam verince haber olmuştu.
Salı, 03 Mayıs 2011 20:51

Aziz Nesin’in “İstanbul dışına çıkması halinde öldürülmesi” yönünde verdiği fetva ve öldürene vaat ettiği 250 bin dolarlık ödülle tanınan Mehmet Ali Şadoğlu, bugün Yeni Akit gazetesine tam sayfa Bin Ladin'e taziye ilanı verdi.

Şadoğlu, Ladin için "Her Müslüman gibi cennete kavuşmana üzülmüyor bila­kis imreniyorum" ifadelerine yer verdi. Yine metinde "Haçlıların çizmeleri altında ezilen Müslüman kardeşlerinin özgürlük umudu ve onuru oldun" sözü dikkat çekti.

Geçtiğimiz sene Taraf gazetesi Şadoğlu'yla peşin para alarak bir senelik reklam anlaşması yapmış, okurları sert tepki gösterince Taraf gazetesi internet sitesindeki reklamı kaldırmak zorunda kalmıştı. Yıldıray Oğur “ilanın dikkatsizlik sonucu yayınlandığını ve uyarılar sonrasında yayından kaldırıldığını” açıklamıştı.

Şadoğlu'nun verdiği ilanın tamamı şöyle:

"İnna Lillâhi ve innâ lleyhi Raciûn Ey Usame Bin Laden! Ne mutlu sana ki Dünyayı ahiret karşılığı satıp malın ve canınla cenneti satın alarak, Allah katında rızıkla- ra mazhar olabilme diriliğine ulaştın.

Ne para, ne makam, ne de o özenilen şatafatlı hayat seni asla Allah yolundan döndürmedi, kılcal damarlarına kadar hissettiğin Allah aşkı ulaşmak istediğin cennete kavuşturdu.

Diğerleri gibi Allah'ın ayetlerini az bir bedel karşılığı satmayıp vahyin emrettiği doğrultuda öyle bir mücadele ettin ki, haçlıların çizmeleri altında ezilen Müslüman kardeşlerinin özgürlük umudu ve onuru oldun.

Yeryüzünde din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla mü­cadele ettin oyun, oyuncak ve aldatmadan ibaret bir saniye son­rası meçhul dünya yaşamına zerre kadar meyletmedin.

Özgürlük ve bağımsızlığın ne demek olduğunu tarihe altın harflerle kazıdın, sadece Müslümanlara değil insan­lıkla şereflendirilmiş hiçbir eşrefi mahlûkata zincir vurula­mayacağını emperyalist azgın barbarlara kanıtladın.

Her Müslüman gibi cennete kavuşmana üzülmüyor bila­kis imreniyorum.

Eğer Müslüman kimlikler, inançlarında sebatkâr davranıp kendilerini müstemlekeye dö­nüştüren barbarların değil de senin yanında yer alsaydılar, dünyadaki zulümler sona ere­cek ve Allah'ın vaadi olan zafere mutlaka ulaşılacaktı. Ancak iktidarları, mahkûmluğu öz­gürlüğe tercih ettiler...

Milyonlarca erkek, kadın ve çocuğun katliamından ve esaretinden sorumlu ABD, İsrail ve Avrupa'nın masum addedilip senin terörist ilan edilmen, şüphesiz Allah nezdinde hiçbir kıymeti harbiye taşımamaktadır.

Naaşın tüm İslam alemine mübarek olsun."

(soL - Haber Merkezi)