Güler'den gaf üstüne gaf

Enerji Bakanı Hilmi Güler partisinin aday tanıtımı için bulunduğu Ordu'da daha önce kendilerinin dağıttığını anlattığı kömürlerin bu kez "kokusundan utandığını" söyledi.
Salı, 24 Mart 2009 22:00

soL (HABER MERKEZİ) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler partisinin aday tanıtımı için Ordu'da yaptığı konuşmada gaf üstüne gaf yaptı. Ordu'ya yaptığı bir önceki ziyarette, "Bu kömür daha önceden de vardı. Kimse akıl etmemişti. Biz bu kömürleri çıkarttık, dar gelirli vatandaşlara 1.5 milyon aileye bunu dağıtıyoruz. Dağıttığımız kömür bu sene sonunda 6 milyon ton olacak" demişti. Güler son ziyaretinde ise kente Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile geldikleri sırada burunlarına gelen kömür kokusundan utandıklarını söyledi.

Kentin içme suyuna çöpün karıştığını ileri süren ve bu konuyu seçim sonrasında gündeme getireceklerini söyleyen Bakan Güler, "Beş sene boyunca Ordu'nun sorunları aynen devam ediyor. Çünkü ne hesap soran var, ne birşey eden var. Çünkü Zeki Sözen bir şey soramaz ki" dedi. Partililerin DSP liderinin soyadını yanlış söylediğini hatırlatınca Bakan Güler, "Sezer, Zeki Sezer. İsmini de hatırlayamadım. Yani şimdi neticede böyle bir durum düşünün" diyerek gafını düzeltmeye çalıştı.

Düğün salonunda düzenlenen ve yaklaşık 500 kişinin katıldığı toplantıda konuşan Güler, partisinin Ordu adayı Ayşe Bahar Çebi'nin seçilmesi halinde 81 ildeki belediye başkanları arasında tek kadın başkan olmasıyla övündü. Partisinin diğer adayları için "80 tane oğlan" diyen Güler son gafını ise şöyle düzeltmeye çalıştı: "Genç erkek diyelim, oğlan demeyelim. 80 tane erkeğe bir tane hanım şey olacak, belediye başkanı olacak. Böyle bir durumu düşünün. Ne kadar kıymetli olacak."