Nâzım Kumpanya yarın NHKM'de

Müzik çalışmalarını yaklaşık 1,5 yıldır aralıksız olarak sürdüren Nâzım Kumpanya, şarkılarını 30 Haziran Salı günü saat 21:15’te Nâzım’ın Bahçesinde seslendirecek.
Pazartesi, 29 Haziran 2009 15:56

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye'nin ilk ve tek 'eşliksiz koro ve eşlikli solistler' topluluğu olan Nâzım Kumpanya, farklı coğrafyaların müzikal birikimlerini sahneye taşıyacak. Nâzım Kumpanya, 30 Haziran Salı günü saat 21:15'te Nâzım'ın Bahçesi'nde sahne alacak.

Vedat Sakman, Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen, Emin İgüs gibi müzisyenlerin içinde yer aldığı Nâzım Kumpanya opera sanatçısı Ufuk Karakoç, şan eğitmeni, akademisyen ve müzisyen Şebnem Ünal gibi isimlerin yanı sıra çoğunluğu müzik eğitimi almış genç amatör/profesyonel müzisyenlerden oluşuyor. Piyano eşliklerini R. Yiğit Özatalay'ın yaptığı Nâzım Kumpanya'nın koro şefliğini ise Mutlu Ödemiş üstleniyor.

İsmini ortak beklentiler etrafında toplanarak uzun bir yol arkadaşlığına çıkan insanların yaşanmışlıklarından alan Nâzım Kumpanya Vedat Sakman, Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen, Emin İgüs, Mutlu Ödemiş ve R. Yiğit Özatalay'ın beste ve düzenlemelerini seslendirirken, değişik kültürlere ait müzikal birikimleri de kucaklamaya çalışıyor.

Enstrüman eşliği olmadan söyledikleri çok seslendirilmiş koral parçalar ve müzisyenlerin tek tek sergileyeceği solo performanslarla dinleyicilerin karşısına çıkacak olan Nâzım Kumpanya'nın repertuarında Grup Gündoğarken'in "Nâzım Hikmet Memleket", Vedat Sakman'ın "Ayrılık da Sevdaya Dahil", "Sarılsam Üşür müsünüz" gibi kült şarkılarının çok seslendirilmiş koral düzenlemeleri, Türkiye şiirinin önde gelen ustalarının eserleri üzerine yazılmış besteler ve değişik dillere ait halk müziklerinden örnekler yer alıyor.

NÂZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ
Adres: Bahariye Cd. Ali Suavi Sk. (Sanatkârlar Sk.) No: 07 Kadıköy
Telefon: 0216 414 22 39
www.nazimhikmetkulturmerkezi.org