İmam'dan çirkin 8 Mart yorumu: 'Kadınlar evde mi yoksa başkasının kucağında mı?'

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katılan kadınlar, yürüyüşle ilgili bir habere, "Kadınlar evde mi yoksa başkasının kucağında mı?" yorumunu yazan imam Ali A. hakkında, suç duyurusunda bulundu.
Perşembe, 28 Mart 2013 23:32

Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği öncülüğünde 8 Mart'ta gerçekleştirilen eyleme ilişkin bir haber sitesine hakaret içerikli yorum yazan imam hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

DHA'nın haberine göre, ilçeye bağlı Helvacılar Köyü'nde görev yapan 20 yıllık imam 44 yaşındaki Ali A., haber ile ilgili bir kullanıcının yaptığı, "8 Mart'ın Çaycuma'da bu kadar etkili kutlanması ne kadar güzel. Çaycuma'ya her türlü kötülüğü yaptılar ama Çaycumalı kadınları eve hapsetmeyi başaramadılar" şeklindeki yorumuna cevap olarak, "Başını kumdan çıkart da Çaycuma'ya öyle bakmanı tavsiye ediyorum. Bak ki neler çıkacak? Kadınlar evde mi yoksa başkasının kucağında mı?" yazdı.

Eğitim-Sen üyesi olan kadınlar, siteden kaldırılmadan önce yüzlerce kişi tarafından okunan yorum ile kendilerine hakaret edildiğini belirterek dün Çaycuma Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu.

Kadınlar şikayet dilekçelerinde, "Şüpheli yapmış olduğu yorum ile şahsımıza ve yürüyüşe katılan tüm kadınlara hakarette bulunmuştur. Şüpheli hakkında gerekli kamu davası açılarak cezalandırılmasını talep ediyoruz" dediler.

İmam Ali A.'nın yorumu, internet sitesi çalışanlarınca bir süre sonra fark edilerek kaldırıldı.

Evli ve 3 çocuk babası olduğunu belirten imam Ali A., pişman olduğunu ve Facebook'taki sayfasında özür dilediğini belirtirken, "Kendimi bilmeyerek yaptığım bir yorum. Zaten özür de diledim" dedi.