Yeni ittifakta 'son aşamaya' gelindi

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, yeni ittifak çalışmalarında son aşamaya geldiklerini açıkladı.

Haber Merkezi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Ankara'da bir otelde yaptığı basın açıklamasında yeni ittifak çalışmalarında sona geldiklerini duyurdu.

Yeni bir ittifak oluşturacaklarını ifade eden İnce, kendisine yöneltilen "ittifakınızda kaç parti var" sorusuna ilişkin, "Şu anda görüştüğümüz partiler, Zafer Partisi, Adalet Partisi, Doğru Parti ve Demokratik Sol Parti'dir. Onların iznini almadan bir şey söylemek istemiyorum ama konuşuyoruz ortak metinimizle ilgili. Mutabık olduğumuz pek çok alan var. Tartışmalı bir kaç alan var. Onları bir netleştirelim 6 Şubatla ilgili kesin bir tarihimiz yok" ifadelerini kullandı.

Genel bir değerlendirme yaptıktan sonra basın muhabirlerinin sorularını cevaplayan ince kendisine yöneltilen, "Altılı masanın adayını açıklamamasını neye bağlıyorsunuz" sorusuna şöyle cevap verdi:

“Görüşümde değişiklik yok. Siyasi parti genel başkanı aday olmamalı görüşünü hiç desteklemedim. 2018’de İnce cumhurbaşkanı adayıyken genel başkanlık koltuğunu bana vermeliydi. Kemal Bey cumhurbaşkanı adayı olmalıdır ve olmuyorsa koltuğu da ona vermelidir. Kılıçdaroğlu aday olmalı. Altılı Masa içerisinde başka türlüsü mümkün değil bunun.”