Son durumu böyle anlattı... Erdoğan ziyareti sonrası cemevi ikiye bölündü

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyareti sonrası açıklama yapacan Cemevi'nin dedesi Hüseyin Öz 'ikiye bölünmüş durumdayız, dernek ve vakıf birbirine karşı hale geldi' dedi. 

Haber Merkezi

Ankara Mamak'taki Hüseyin Gazi Cemevi'ni AKP'li Cumhurbaşkanı'nın ziyaret etmesi tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu üyesi dede Hüseyin Öz, ziyaret sonrası büyük anlaşmazlıkların ortaya çıktığını belirtti.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Öz, şunları söyledi:

“Bana çok sayıda hakaret içerikli telefon geliyor. Beni, ‘AKP'nin dedesi' ilan ediyor ve hedef gösteriyorlar. Laiklik, Mustafa Kemal, Cumhuriyet benim kırmızı çizgilerimdir. Cumhurbaşkanı'nı davet eden benmişim gibi gösteriliyor. Ayrıca gelebilir, bundan bir rahatsızlık duyulmamalı. Böyle bir ziyaret olacağını vakıf başkanı biliyormuş. İki gün önce kimseye söylenmemesi ricasıyla bize söyledi. Şu anda ikiye bölünmüş durumdayız. Dernek ve vakıf birbirine karşı hale geldi. Ben dernek yönetimindeyim.

Bize dönük eleştirilerin başında ‘Niçin resmin üstünü boyayla kapattırdınız?' sorusu geliyor. Art niyetimiz yoktu. Çerçeveli resimler Cumhurbaşkanı geldiğinde asılı olduğu yerde kalacak. Yeni çerçeveler yaptırılıp, boyanan yağlıboya resimlerin yerine asılacak. Böylece cemevinin iki duvarında Hacı Bektaş-ı Veli, Hz. Ali ve Atatürk'ün ikişer resmi olacak."