Şentop'tan '10 bin dolar' açıklaması: Soylu'nun mektubunda paylaşılan bir isim yok

'Mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçi' iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanı Soylu'yla görüşmesini anlatan Şentop, kendisiyle herhangi bir isim paylaşılmadığını söyledi.

Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dün gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu'nun 'mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçi' iddiasının da gündeme geldiğini belirten Şentop, bu konuya dair 27 Mayıs'ta mektup yazdığını hatırlattı. 

Şentop, Soylu'nun cevaben yazdığı mektubu da yanında getirdiğini belirterek "Öncelikle şunu ifade edelim, kastettiği isim TBMM'de milletvekili olan bir kişi değil. 'Gazi Meclisimizin çatısı altında görev yapan biri değildir' diyor. 'Adli makamlara iletilmiştir' diyor. Konunun bundan sonraki aşaması adli çalışmalar kapsamında olacaktır" dedi.

Bir muhabirin "Mektupta isim var mıydı?" şeklindeki sorusu üzerine Şentop, "Mektupta isim yok, hayır. Onu bilmiyorum" ifadesini kullandı.

'HDP'ye saldırı' açıklaması

Şentop, HDP İzmir il binasına düzenlenen ve Deniz Poyraz isimli bir parti çalışanının yaşamını yitirdiği saldırıya dair konuştu.

Şentop, "Bu saldırıyı kınıyorum. Bu tür siyaset üzerinden Türkiye'de huzursuzluk oluşturabilecek provokasyonlara karşı hepimizin dikkatli olmamız gerektiğini ifade etmek isterim" dedi.