Menşın ittifakı: Damat ve 128 milyar dolar nerede?

Millet İttifakı liderleri Twitter üzerinden birbirini etiketleyerek Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık rezervinin ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın akıbetini sordu.

Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİP Genel Başkanı Meral Akşener’ etiketlediği Twitter paylaşımında “Bu ülkenin 128 milyar doları ve bir de damadı kayboldu Meral Hanım. Soruyoruz, farklı farklı yanıtlar alıyoruz; siz nerede olduklarını biliyor musunuz?” dedi.

Akşener de bu tweeti alıntılayarak “Biz de milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” yanıtını verdi.

Akşener  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na topu atarak “Sizde yeni bir bilgi var mı?” diye sordu.

Karamollaoğlu'da bu tweeti alıntılayarak "Meral Hanım, insanımız her şeyin farkında. İnanıyorum ki milletimiz, pek yakın bir zamanda bu keyfiliğe, hukuksuzluğa, israfa, yıllardır alın teriyle biriktirileni çarçur edenlere dur diyecek ve güzel bir ders verecektir." yanıtını verdi.

Karamollaoğlu Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'a topu atarak "Öyle değil mi @DpGultekinUysal Bey?" diye sordu?

 Uysal'da bu tweeti alıntılayarak "Elbette bu tekerlek kalmaz bu tümsekte Temel Bey! Anadolu’nun Moğol İstilası’ndan buyana görmediği bir kravatlı soygunun parçası bu hiçleştirilen 128 Milyar$. Sormaya devam. İlk bulan arasın Sn Genel Başkanlarım. İrtibatta kalalım!" yanıtını verdi.