Kılıçdaroğlu’na dair AKP’den çok konuşulacak yorum: 'Aday olmayacağını düşünüyorum'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, muhalefetin cumhurbaşkanı adayının, bugün adı geçen isimlerden birisinin olmayacağı kanaatinde olduğunu dile getirdi.

Haber Merkezi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Ben muhalefetin cumhurbaşkanı adayının bugünkü adı geçen isimlerin hiçbirisinin olmayacağı kanaatindeyim, Kılıçdaroğlu da dahil" dedi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Kanal 7'deki Başkent Kulisi programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Yanık, "Sizce muhalefetin adayı kim olacak, Kılıçdaroğlu garantiledi mi?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun istekli olduğu anlaşılıyor. Diğer adaylardan da bir kısmının istediği anlaşıldı, bunlar çok bilinen durumlar. Kim olur onu zaman gösterecek ama benim şöyle bir değerlendirmem var.

Tamamen tahmin olarak söylüyorum, gayet tabii yanılmaya çok açık bir şey şu anda okuduğumuz durum, ben muhalefetin cumhurbaşkanı adayının bugünkü adı geçen isimlerin hiçbirisinin olmayacağı kanaatindeyim, Kılıçdaroğlu da dahil.

Benim kanaatim, hiç bilinmeyen ve seçime çok az kala bir isim çıkaracaklar ortaya. Çünkü 6'lı masa Sayın Kılıçdaroğlu'nun kurduğu bir masa değil. 6'lı masa, o masanın etrafında oturan kimsenin kurduğu bir masa değil. 6'lı masayı kuran irade muhtemelen onların hepsinin dışında bir aday ortaya çıkaracak."