Kayınvalidesini ve baldızını öldüren şahıs 'Hakaret ettikleri için öldürdüm' diyerek kendini savundu

Elazığ’da kayınvalidesinin evine giderek kayınvalidesi ve baldızını öldüren, yeğenini yaralayan sanığın ilk duruşması görüldü. Sanık, kendisine hakaret ettikleri için silahla ateş ettiğini söyledi.

Haber Merkezi

Elazığ'a bağlı Sarayatik Mahallesi'nde bulunan 4 katlı bir binanın 3. katında 4 Nisan 2022'de meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, F.A. iftara yakın saatlerde kayınvalidesinin evine gitti. Burada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı aile içi tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesinin ardından F.A. belinden çıkardığı tabancayla etrafa kurşun yağdırdı.

Olayda şüphelinin kayınvalidesi ve baldızı hayatını kaybederken, evde bulunan yeğeni ise yaralandı. Olayın ardından gözaltına alınıp tutuklanan F.A. ve T.A.'nın ilk duruşması görüldü. Elazığ 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya ‘kasten öldürme’ suçundan yargılanan şüpheliler F.A. ve T.A. ile sanık ve tanık avukatları katıldı.

Duruşmada F.A. kayınvalidesi ve baldızının kendisine hakaret ettiğini bundan dolayı belindeki silahla ateş ettiğini ifade ederken, bir diğer şüpheli T.A. ise olayla bir ilgisi olmadığını savundu.

Yapılan savunmaların ardından mahkeme duruşması ileri bir tarihe erteledi. (İHA)