İstanbul'da pencereden dışarıya ateş açtığı belirtilen bir kişi polis tarafından öldürüldü

İstanbul'da dışarıya silahla ateş ettiği belirtilen 22 yaşındaki genç polis tarafından silahla vurularak öldürüldü. Valilik olayın ardından açıklama yaptı.

Haber Merkezi

Küçükçekmece’de gece saatlerinde evinden dışarıya rastgele ateş açtığı öne sürülen şahıs, bölgede misafirlikte bulunan polisler tarafından vurularak hayatını kaybetti. Olayın ardından, İstanbul Valiliği’nden açıklama yapıldı. Silah sesleri üzerine bölgede bulunan polislerin şahsı uyardığı kaydedilen açıklamada, etrafa ateş açan şahsın "kasten yaralama", "genel güvenliğin tehlikeye sokulması" ve "çocuğun cinsel istismarı" gibi suçlardan suç kaydının bulunduğu belirtildi.

Küçükçekmece’de saat 00.30 sıralarında alkollü olduğu iddia edilen Oktay Yeşilırmak, evinin penceresinden dışarıya doğru henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı ateş etmeye başladı. Silah sesleri üzerine bölgedeki bir evde misafirlikte bulunan 3 polis memuru durumu meslektaşlarına ve sağlık ekiplerine ihbar etti. 

İddialara göre, şahsın sivil polis memurlarına doğru ateş açması üzerine Y.A. isimli polis memuru şahsa doğru ateş açtı. Açılan ateşle 22 yaşındaki Oktay Yeşilırmak ağır şekilde yaralandı. Evli ve 2 çocuk sahibi olduğu öğrenilen Yeşilırmak hayatını kaybetti.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekipleri sevk edilirken şahsın evinden yapılan aramalarda 1 adet tabanca ve 58 fişek ele geçirildi.

Oktay Yeşilırmak’ın babası Kemal Yeşilırmak yaptığı açıklamada, “2 çocuğu var, çocuklarının kurbanını kesmeye gitmişti. Ailesi olarak biz de gitmiştik babalı oğullu. Kurbanımızı kestik, evimize geldik. Çocuğum mutfağın camından bakarken sokaktan üç tane sivil polis geçiyor. Geçerken, 'Ne bakıyorsun' falan diyor. Çocuğuma ateş ediyorlar” dedi. Yeşilırmak’ın eşi Cansu Yeşilırmak ise eşinin "havaya 2-3 el ateş açtı diye vurulduğunu" söyledi.

Valilik açıklama yaptı

Olayın ardından İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları Y.A, D.T ve M.M.Ş’nin meslektaşları T.Ç.’nin evinde misafir olarak bulundukları esnada, sokaktan silah ve kavga sesi geldiği, 112 Acil hattını arayarak ihbar ettikleri, seslerin devam etmesiyle dışarı çıkarak 2. kattaki evin penceresinden ateş eden şahsı uyardıkları, şahsın kendilerine doğru ateş etmesi üzerine Y.A polis memuru tarafından açılan ateş sonucu Oktay Yeşilırmak’ın hayatını kaybettiği anlaşılmıştır. Oktay Yeşilırmak’ın dolandırıcılık, kasten yaralama, genel güvenliğin tehlikeye sokulması ve çocuğun cinsel istismarı gibi suçlardan 6 adet kaydı bulunduğu, olay sırasında evde kendisinden başka kimse olmadığı, kilitli kapının kırılarak girilmesiyle olayda kullanılan 1 adet tabanca ve 58 fişek ile şahsın tabancasından çıktığı değerlendirilen 8, polis memurların bulunduğu yerde ise 9 adet boş kovan elde edilmiştir. Konuyla ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir” denildi. (İHA)