Habertürk'te MHP'ye Ebru Baki tepkisi: 'Arkasındaysa Genel Başkan da özür dilemeli' 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ulvi Yönter'in Ebru Baki'ye yönelik hakaret içeren açıklamalarına Habertürk yayınında tepki geldi.

Haber Merkezi

Habertürk TV Ekonomi Müdürü Ebru Baki ile ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Ulvi Yönter'in dün sosyal medyadan yaptığı açıklamaya kanaldan tepki geldi. 

Bu sabah yayınlanan programda Baki'ye konuk olan kanalın Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, "MHP'nin kurumsal şahsına da hiçbir şey söylemiyorum. MHP'nin kurumsal kimliği olsa oradan yapılırdı bu açıklamalar. Bu ifadeleri aynen, ne bir eksik ne bir fazla Ulvi Bey'e iade ediyorum. Bu programda gazetecileri hedef gösteren açıklamaları kabul etmiyorum" diyerek Yönter'in açıklamasına tepki gösterdi.

Aydemir, Ebru Baki'ye de, "Senin sahip çıkılmaya ihtiyacın yok ama seninle program yapan bir arkadaşın olarak şunu söyleyeyim bunu iade ediyorum" dedi.

'O üslupla mücadele çok zor' 

Ebru Baki ise, "Kesinlikle sahip çıkılmaya ihtiyacım yok. İzleyiciler de buna çok güzel cevaplar verdiler. Sana çok teşekkür ederim ama açmak istediğim bir konu değil. O üslupla mücadele etmemiz çok zor" yanıtını verdi.

'Arkasındaysa Genel Başkan da özür dilemeli' 

Aydemir şöyle devam etti:

"Bu konuda Ulvi Bey çıkıp özür dilemeli. Kendisi yaptı bunu, kendi hesabından yaptı. Eğer MHP Genel Başkanı ve MHP kurumsal kişiliği de arkasındaysa bu söylenenlerin onlar da özür dilemeli. Özür dilemeye çağırıyorum. Bunu öfkeyle söylemiyorum. Kimseye hakaret de etmiyorum. Ama bu açıklama hakaret içeriyor. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Biz işimizi yapıyoruz." 

Ebru Baki, "Programda ne olduğunu da anlamadım. Bir gülme geçiyor ama onu da anlamadım. İftira kötü bir şey. İstersen ben sana daha sonra gün içinde gelen hiç karşılaşmadığım küfür ve hakaretleri de bir toparlayayım. O zaman daha çok sinirin bozulur. Bu üslupla muhatap olmak çok zor. O yüzden bir şey söylememeyi tercih ettim. Ama sen konuyu açtın çok sağ ol. Biz bu mesleği yapıyorsak bir takım şeylere de alışmamamız lazım. Kadına şiddet diyoruz, insana şiddet diyoruz, üslup diyoruz tarz diyoruz bu da şiddetin bir başka türü" diye konuştu. 

Ne olmuştu?

Ulvi Yönter dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, MHP'nin anayasa teklifi tartışması sırasında "karalama" yapıldığını öne sürmüş ve Ebru Baki'yi hedef alarak "her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir" demişti.