Etiler'deki 'gizemli tünel' kapatıldı

İstanbul Etiler'de yol çökmesinin ardından ortaya çıkan 'gizemli tünel' toprak doldurularak kapatıldı.

Haber Merkezi

İstanbul'un Beşiktaş ilçesi Etiler Mahallesi'nde belediye ekiplerinin çalışmaları sırasında yolda meydana gelen çökme ile ortaya çıkan 'gizemli' tüneldeki çalışmalar tamamlandı. Ekipler eski bir kanalizasyon kanalı olduğunu değerlendirdikleri tüneli kum doldurarak kapattı.

DHA'nın haberine göre Etiler Mahallesi, Tamburi Ali Efendi Sokak'ta, cuma günü belediye ekiplerinin çalışma yaptığı sırada yolda çökme meydana geldi. Çökmenin ardından ortaya çıkan "Gizemli Tünel" kamuoyunda merak uyandırdı.

Ekipler önce tüneli toprak doldurarak kapattı. Ancak gelen tepkiler üzerine bu sabah tekrar açılarak inceleme başlatıldı. Yapılan incelemeler sonucunda 'Gizemli Tünel'in, daha önceden açılmış ve artık kullanılmayan bir kanalizasyon kanalı olduğu anlaşıldı.

Konuyla ilgili Beşiktaş Kaymakamlığı'ndan yapolan açıklamada "İlçemiz Etiler Mahallesi Tanburi Ali Efendi Sokak ve Nispetiye Caddesi kesişimindeki yolun çökmesi ile ilgili yapılan çalışmalarda, yerin altından sokak ve cadde istikametine doğru kaçak kanalizasyon bağlantısı yapılması amacıyla kazı çalışmaları tespit edilmiş, aynı noktada Ağustos 2018 tarihinde de çökme meydana geldiği anlaşılmıştır. Belirtilen alanda tüm ilgili kuruluşlar tarafından gerekli olan tespitler ve iyileştirme çalışmaları başlatılmıştır" ifadeleri kullanılmıştı.