Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Bahçeli'ye yanıt: Fikir yoksunu

Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Akıncı, Bahçeli’ye 'fikir yoksunu' diyerek 'Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz' açıklamasını yaptı.

Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde partisinin Meclis'teki grup toplantısında eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı için "Bu ahmağın açıklaması, EOKA'cı bir ağzın hezeyanıdır. Ersin Tatar papağan değildir" demişti.

Bahçeli’nin sözlerine eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı sosyal medyadan yanıt verdi. Akıncı, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Bahçeli'ye "fikir yoksunu" dedi.

Akıncı'nın paylaşımı şöyle:

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şahsıma yönelik saldırılarını yeni bir boyuta taşıdı. Son günlerde yaptığım açıklamalarda ifade ettiğim görüşlere, yine küfürlü bir dille sataştı. Bu defa şahsım için kullandığı nitelemeler, 'Fiili Akel mensubu', 'Uyuyan mason ve komünist' ve 'Eoka militanı' şeklinde oldu. Bu hezeyanlara ne denir bilemiyorum.

Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz. Fakat bir şey daha söz konusu olmayacaktır; Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız. Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir."