Erdoğan bakanlarını topluyor: Asgari ücret, bayram tatili ve NATO zirvesi gündemde

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bakanlarıyla yapacağı toplantının gündeminde asgari ücret, bayram tatilinin süresi ve NATO Zirvesi olacak.

Haber Merkezi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bakanlarını topluyor. Beştepe'de yapılacak toplantıda, asgari ücrette ara zam yapılıp yapılmayacağının kesinlik kazanması bekleniyor. 

NTV'nin haberine göre taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in toplantıda konuya ilişkin bir sunum yapması beklentiler arasında.

Eğer asgari ücretliye ara zam kararı çıkarsa Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak ve yapılacak zam oranı netlik kazanacak. 

Enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan zam yapılıp yapılmamasının da toplantı gündeminde yer alması bekleniyor.

Bayram tatili kaç gün olacak?

Toplantıda Kurban bayramı tatilinin süresi de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor. Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla resmi tatil. Bu nedenle "Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?" sorusu gündemde.

Erdoğan’ın kalabalık bir ekiple katılacağı NATO zirvesi öncesinde yapılan hazırlıklar da son kez masada olacak.