'Emekçileri ve halkı aşağılayan Kültür ve Turizm Bakanı hemen istifa etmelidir'

'Turizm emekçilerini ve tüm Türkiye halkını aşağılayan Kültür ve Turizm Bakanı hemen istifa etmelidir.'

Haber Merkezi

TKP'nin günlük dijital gazetesi Boyun Eğme, yayınlanan skandal reklam sonrasında "Kültür ve Turizm Bakanı'na Sesleniyoruz: Hemen İstifa Et" manşeti attı.

Gazetenin manşetinden bir bölüm şöyle:

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’yi dijital platformlarda tanıtan “Go Turkey” adlı sosyal medya hesabından paylaştığı video tepkilere neden oldu. Turistlerin “aşılanmış personel, “turizmde çifte güvenlik” vaatleriyle Türkiye’ye çağrıldığı videoda, turizm emekçileri de “eğlenin, ben aşılandım” yazılı maskeleriyle bu vaatlere meze yapılıyordu.

Nasıl ki Dışişleri Bakanı “Turistin göreceği herkesi aşılayacağız” derken utanmamışsa, Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu videoyu yayımlarken utanmadı. Ama turizm emekçilerinden ve aşı bekleyen milyonlarca yurttaştan gelen tepkiler üzerine videoyu yayından kaldırmak zorunda kaldılar.

Ülkeyi kâr hırsıyla yöneten, kendi zenginliklerine zenginlik katmak için hiçbir şeyden sakınmayan hükümet, halkın sağlığını da ticaret malzemesi yapmaktan çekinmiyor.

Bugün yaşananlardan, halkının en basit maske ihtiyacını bile karşılamaktan aciz siyasi iktidar sorumludur. Yaygın aşılamayı sağlayamayan, hiçbir destek sunmadan kapanma tedbirlerine giden siyasi iktidarın, salgınla mücadeleyle ilgisi bulunmamaktadır. 

Turizm emekçilerini ve tüm Türkiye halkını aşağılayan Kültür ve Turizm Bakanı hemen istifa etmelidir.

Boyun Eğme'yi okumak için tıklayınız: