AKP'den Çelebi'ye ilk tepki

Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağı yönündeki haberlere ilişkin bir yorum da AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar‘dan geldi.

Haber Merkezi

AKP'li Şamil Tayyar, sosyal medyada isim vermeden AKP'ye katılacağı iddialarıyla gündeme gelen Mehmet Ali Çelebi'ye göndermede bulundu.

Geçtiğimiz yıl CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne katılan bu yıl da Memleket Partisi’nden istifa eden milletvekili Mehmet Ali Çelebi hakkında CHP’ye yakın bazı gazetecilerin “AKP’ye katılacak” iddiası olmuştu. 11 partiyle görüştüğünü ifade eden Çelebi, yoluna bağımsız devam edeceğini açıkladı.

Çelebi’nin AKP’ye katılacağı yönündeki haberlere ilişkin AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar‘dan da açıklama geldi. 

Çelebi’nin ismini vermeden tartışmaya göndermede bulunan Tayyar, “İsteyen istediği partiye geçebilir, nihai karar millete aittir. Lakin, bir vekil partisinden ayrılıyorsa vekilliği bırakmalıdır. Zira, oylar seçildiği partiye emanettir. Partiler ise gidene hain deyip geleni kutsallaştırırsa sivil siyaset zarar görür, güven azalır. Naçizane…” ifadesini kullandı.