Metal işçileri Özgecan için eylemdeydi

İmpo Motor’un tüm işçileri Özgecan Aslan için eylem yaptı.
Ali Cengiz İnce
Salı, 17 Şubat 2015 22:53

İzmir'de İmpo Motor'Un işçileri, Tarsus'ta katledilen Özgecan Aslan için, fabrikada bir eylem düzenledi.

Eylemde, metal işçilerinin yaptığı açıklama şöyle;

İnsanlık suçunu protesto etmek amacıyla toplandık, Mersin Çağ Üniversitesi öğrencisi, 19 yaşındaki kardeşimiz Özgecan Aslan’ı vahşice bir katliama kurban verdik; Bu, ne ilk ne de son olacak. Türkiye’de 50 üniveritenin, kadın hakları örgütleriyle yaptıkları araştırmalara göre, 2003 yılından bu yana kadın cinayetlerinde % de 1400 artış görülmekte. 

İmpo işçileri olarak, kadına yönelik şiddetin ve her tür insanlık suçunun karşısında olacağız. Yaşadığı topluma faydalı olan insanlara, cinsiyeti ile değil insani değerlerle bakan çocuklar yetiştireceğiz; Sağlam çocuklar yetiştirmek, bozuk erişkinleri düzeltmekten kolaydır; Bu sorumluluk ve insanlık göreviyle karşı karşıya olduğumuzun farkındayız. Kadına yönelik şiddetin, bu yolla çözüleceğine eminiz.

Burada Özgecan kardeşimizi anarken, yetkililere de bir çift sözümüz var: “Kişisel çıkarlarınız ve rantlarınız için1 saat içersinde işlettiğiniz hukuğu, katiller ve hırsızlar için de işletin; Yoksa, bu toplumun hafızasında suçlu olarak yargılanacaksınız.

Metal işçileri eylemlerini "Katillerden hesabı işçiler soracak" ve "Özgecan’ı unutma, unuturma” sloganlarıyla bitirdiler.