Feyza Altun aleyhine arabuluculuğa başvuruldu

CHP İstanbul Hukuk Komisyonu Kadın Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Avukat Feyza Altun'un ofisinde 2017-2018 yılları arasında çalışan bir avukatın haklarının ödenmediği iddiasıyla arabulucuya başvurduğu öğrenildi.
soL - Haber Merkezi
Salı, 25 Haziran 2019 09:03

Avukat Feyza Altun'un ofisinde 2017 ve 2018 yılları arasında çalışan Avukat Kübra Selki, Altun'un iş hukukundan kaynaklanan alacaklarını ödememesi sebebiyle iş sözleşmesini haklı nedenle feshettiğini iddia etti ve arabulucuya başvurdu.

İstanbul Barosu Bağlı Çalışan Avukatlar Kurulu Başkanı ve İsçi Avukatlar Merkezi üyesi Avukat Özge Demir, hak gaspına uğradığı iddiası karşısında meslektaşı ile dayanışma içinde olacaklarını ve süreci takip edeceklerini dile getirdi.

Sosyal medyada kadın hakları aktivisti olarak bilinen Avukat Feyza Altun, şu anda da CHP İstanbul İl Hukuk Komisyonu Kadın Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcılığını yürütüyor.

AVUKAT FEYZA ALTUN: SON SÖZÜ MAHKEME SÖYLEYECEK 
Konuyla ilgili görüşünü sorduğumuz Avukat Feyza Altun, Kübra Selki'nin iddialarını yalanladı ve haksızlığa uğrayanın kendisi olduğunu söyledi. Kübra Selki'nin yıllık izin sonrası işbaşı yapacağı gün kendisine bir ihtarname yolladığını, aynı gün görülecek bir duruşmaya gitmediği için müvekkillerinin zarar gördüğünü iddia eden Feyza Altun, "mahkeme son sözü söyleyecek"  dedi.