Doğa Koleji öğretmenleri maaşlarının tamamını hâlâ alamadı

Doğa Koleji öğretmenleri çalışanların maaşlarını hâlâ ödemedi. Öğretmenler, maaşlar ödendi algısı yaratıldığını ancak emekçiler açısından değişen bir şey olmadığını söyledi.
soL - Patronların Ensesindeyiz
Çarşamba, 26 Şubat 2020 14:58

Doğa Koleji’nde öğretmenlerin ve çalışanlarının maaşlarının ödenmemesiyle ortaya çıkan kriz devam ediyor. Doğa Koleji içeride biriken maaşları ödeyeceğini ve bundan sonra maaşların her ayın beşinde yatacağı bildirmişti. Ancak bu dönem başında işe başlayan öğretmenler aralık ayı maaşlarının tamamını alamadılar. Eski öğretmenler ise kasım ayının yüzde 70'ini ve aralık ayının tamamını alamadılar. Ek olarak öğretmenler kendilerine vadedilen doldurma ders ücretlerini de almadılar.

Haftasonu 11 ve 12. sınıflarının kurslarına gelen öğretmenlerin ders ücretleri de yatırılmadı. Öğretmenler bordroların da kendilerinde şüphe uyandırdığını belirtti.

Hem bu dönem işe başlayan hem de eski öğretmenler ise bir kamu ödeneği olan ve özel ya da kamu çalışanı tüm öğretmenlere yatırılması gereken eğitim öğretim (kırtasiye) ödeneğini de kimseye yatırmış değil. 

Patronların Ensesindeyiz'e son durumu aktaran Doğa Koleji öğretmeni, ''Kasım ve aralık tamamlanmadan ocak ayını yatırdılar. Bu konuda bir bildirim de yapılmadı ve ayrıca gerekçelendirilmedi. Şubat ayı maaşının dedikleri zaman diliminde, yani ayın 5'inde yatıp yatmayacağını bilmiyoruz. Bize söylenen bu ama söylenene değil gerçeklere önem veriyoruz.
Ayrıca şubat ayı maaşının yatmasından önce geçen yıldan kalan aralık ve kasım maaşlarının tamamlanması ve diğer hak edişlerimizin yatırılması önemli. Herşeyin düzeldiği imajı işlerine geliyor. 
Kayıt alabilmek için hem zamanı hem de algıları yönlendirmeye çalışıyorlar. Kayıt alabilmek için hem zamanı hem de algıları yönlendirmeye çalışıyorlar. Önce öğretmen ve diğer emekcilerin maaşlarını yatırmalılar ve bu düzene girmeli. Yoksa yaptıkları algı operasyonunun bir sınırı var. '' dedi.